Fialky



step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?)
17.5.2009 10:27

Mám dvě fialky - jedna kvete pravidelně, druhá ne. Přitom mají stejné podmínky, jsou na parapetu vedle sebe.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Violet - (18) - 41.2 (?), 27.4.2009 7:19, zobrazeno: 9382x

Ahoj.

Chtěla bych vědět, kdy kvetou fialky, když jsem si je rozmnožila doma. Už je mám takhle asi téměř rok a pořád lezou jen lístečky a květy nikde. Mám je na místě, kde kvetou i ostatní fialky. Tak mě napadlo, že fialky kvetou až po určitém věku. Díky za příspěvky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.135 (?), 8.5.2009 22:00

Ahoj :-)

loni na jaře jsem zapichla jeden list do hlíny, do podzimu byl plný květináč i s květy. A takhle mi to dělají pokaždé, holky šikovný. Tak třeba taky začne :-))

Verča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.218 (?), 16.5.2009 20:11

Fialky pěstuji mnoho let, ale nejsem žádná odbornice přes hnojení, neřeším zalévání do misky atd. Kvetou mi pořád. Pokud jsem pěstovala fialky z listu, vždy to trvalo dost dlouho, než jsem měla kvetoucí rostlinu, tipuji tak rok. V současné době si kupuji stále nové a nové v OBI, kde je mívají i za 29Kč. Za ty peníze se mi nevyplatí čekat :-) Když je fialka už stará a vytvoří "krk", uříznu ji, olámu listy až na srdíčko a dám do vody. Během několika dní má kořeny, zasadím ji a mám "novou". Jinak je důležité mít fialky na světle, ale ne na slunci. Nejlepší je parapet, ale jakmile v létě nadejde prudké slunce, zastíním je žaluziemi. Jsou-li umístěny dále od okna, ženou do listů a kvetou málo. Když na parapetu začnou kvést, přesunu si je na nábytek, těším se z nich, a když odkvetou, vrátím je na parapet. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 17.5.2009 10:27

Mám dvě fialky - jedna kvete pravidelně, druhá ne. Přitom mají stejné podmínky, jsou na parapetu vedle sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.55 (?), 23.5.2009 22:44

Ahoj. Vždycky jsem staré přerostlé fialky nahrazoval novými z listových řízků a šlo to bez problémů. Naposledy jsem to provedl u dvou různých odrůd s dvoubarevnými - proužkovanými květy (rostliny původem z BAU.) a nové rostliny kvetou úplně jinak - jedna má květy mnohem menší a vybledlé, u druhé se "rozmazaly" barevné proužky. V biologii jsme se učili, že vegetativním množením získáme rostliny identické s původní rostlinou. Tak nevím - přestaly platit přírodní zákony? Jestli máte někdo vysvětlení, děkuji :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 3.6.2009 8:20

Africké fialky s proužkovanými květy jsou tak zvané chiméry - laicky řečeno se rostlina skládá ze dvou geneticky odlišných částí, tím je právě způsobeno to proužkování květů.

Pokud chiméru množíme listovými řízky, nové rostliny nejsou totožné z mateřskou, ztratí to proužkování.

Chiméry se množí řízkováním květních stonků, postup je na stránkách pěstitelů afrických fialek, kterých je hodně i v češtině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.58 (?), 19.6.2009 13:30

Dobrý den, pěstuji fialky na okně pravidelně zalévám a hnojím, přesto nově narostlý zelený list změní barvu na žlutou neschne, fialka kvete, čím to může být?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.162 (?), 21.6.2009 18:13

z listových řízku se nepovede získat pruhovaný květ. Tento jev se nazývá "Chiméra"- a pokud chcete získat opět proužkování, tak musíte k množení použít květní stvol.   musí mít čerstvou, pevnou stopku a kromě otevřených květů i poupata. Na stvolu se ponechají jen zelená poupata a stvol se zkrátí na 2 cm.  Zapíchneme do substrátu až po palisty. Ostatní už je jako při pěstování ze stvolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.55 (?), 21.6.2009 22:57

Díky za dobrou radu, určitě to vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika