co to je za květinu



host - 166.20 (?)
16.12.2008 19:23

Druhým rokem pěstuji normální barvínek v závěsném květináči a je to nádhera. Tím že je stálezelený krásně zdobí terasu a zima mu nevadí. Dlouho krásně kvetl najaře a i teď má 2 květy. Pokud je i takto panašovaný, hned se poněm v zahradnictvích podívám. Je to super kytka pro zimní čas kdy pelargonie v závěsech nemohou být. VašekB.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
xetij - (1) - 98.47 (?), 14.12.2008 15:40, zobrazeno: 13210x

květina má dlouhé šlahounyOválné dvoubarevné kisty.Je stálozelená.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Binek - (16) - 72.33 (?), 14.12.2008 18:47

Asi to bude pepřinec - peperomia obtusifolia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.57 (?), 16.12.2008 1:23

Pokud byla zakoupena jako venkovní trvalka - (fotka mate, není porovnání velikosti listů) - můj tip by zněl Vinca major Variegata.

Dělá dlouhé (i 2 m / rok) šlahouny, kvete na jaře (podobně jako norm. vinca minor tj. barvínek). Občas namrzá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 16.12.2008 15:55

Stejně jeko předchozí pisatel jsem i já přesvědčen, že jde o brčál větší panašovaný - tedy Vinca major Variegata, jinak též velkolistý barvínek.

Podle mých zkušeností namrzá velmi často, dá se říci každoročně; obvykle obrazí, ale do té doby je dost nevzhledná. Ve venkovním truhlíku bude nejspíše zmrzat i s kořeny.

(Pepřinec by měl tlustší, dužnatější listy a silnější výhony; a samozřejmě by byl pouze jako pokojovka; ale opravdu je dosti podobný).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.20 (?), 16.12.2008 19:23

Druhým rokem pěstuji normální barvínek v závěsném květináči a je to nádhera. Tím že je stálezelený krásně zdobí terasu a zima mu nevadí. Dlouho krásně kvetl najaře a i teď má 2 květy. Pokud je i takto panašovaný, hned se poněm v zahradnictvích podívám. Je to super kytka pro zimní čas kdy pelargonie v závěsech nemohou být. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.215 (?), 2.1.2009 11:09

brslen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 5.1.2009 17:10

Trvám na barvínku větším pestrolistém. Vinca major Variegata.

Brsleny (tedy barevnolisté odrůdy brslenu Fortunova - Euonymus fortunei) by byly dřevnaté, se silnějšími větvičkami; ale vydrží zase více mrazu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.57 (?), 5.1.2009 17:36

Taky trvám na Vinca major variegata.

VaškuB, musel bys ho asi na období největších mrazů přenést někam do tepla. Venkovní pěstování v květníku by (neověřeno, mám ho v zemi) nemusel přežít.

Nicméně, existují i variegátní formy vinci minor. Jak bílé, tak žlutě pestrolisté + další kultivary (plnokvěté, bordo či bíle kvetoucí).

U těch bych předpokládala, že v květníku přezimují bez problémů. Pokud budeš chtít, napíšu ti jejich názvy.

PS. netový svět je malý   Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 5.1.2009 21:39

Minulé dvě zimy byly velice mírné a tak v květináči přezimoval v pohodě. Jak dalece bude odolný to ještě vyzkouším. Bylo by ho škoda, výhony jsou dlouhé nejméně 50cm. Zatím po deseti stupňovém mrazu je bez problému. Před pár dny jsem našel v lese asi jeden ar takovéhoto porostu a tak budu mít kam na něj zajítt. Ten můj pochází ze hřbitova, vzal jsem si jeden řízek s chryzantemou jen tak na zkoušku. Je parádní, možná vyfotím. Určite bych se dalším kultivarům nebránil ale kde je sehnat. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 6.1.2009 13:11

Prosím ví někdo co je toto za kytičku?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika