co to je za květinu



host - 166.20 (?)
5.1.2009 21:39

Minulé dvě zimy byly velice mírné a tak v květináči přezimoval v pohodě. Jak dalece bude odolný to ještě vyzkouším. Bylo by ho škoda, výhony jsou dlouhé nejméně 50cm. Zatím po deseti stupňovém mrazu je bez problému. Před pár dny jsem našel v lese asi jeden ar takovéhoto porostu a tak budu mít kam na něj zajítt. Ten můj pochází ze hřbitova, vzal jsem si jeden řízek s chryzantemou jen tak na zkoušku. Je parádní, možná vyfotím. Určite bych se dalším kultivarům nebránil ale kde je sehnat. VašekB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
xetij - (1) - 98.47 (?), 14.12.2008 15:40, zobrazeno: 13211x

květina má dlouhé šlahounyOválné dvoubarevné kisty.Je stálozelená.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Binek - (16) - 72.33 (?), 14.12.2008 18:47

Asi to bude pepřinec - peperomia obtusifolia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.57 (?), 16.12.2008 1:23

Pokud byla zakoupena jako venkovní trvalka - (fotka mate, není porovnání velikosti listů) - můj tip by zněl Vinca major Variegata.

Dělá dlouhé (i 2 m / rok) šlahouny, kvete na jaře (podobně jako norm. vinca minor tj. barvínek). Občas namrzá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 16.12.2008 15:55

Stejně jeko předchozí pisatel jsem i já přesvědčen, že jde o brčál větší panašovaný - tedy Vinca major Variegata, jinak též velkolistý barvínek.

Podle mých zkušeností namrzá velmi často, dá se říci každoročně; obvykle obrazí, ale do té doby je dost nevzhledná. Ve venkovním truhlíku bude nejspíše zmrzat i s kořeny.

(Pepřinec by měl tlustší, dužnatější listy a silnější výhony; a samozřejmě by byl pouze jako pokojovka; ale opravdu je dosti podobný).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.20 (?), 16.12.2008 19:23

Druhým rokem pěstuji normální barvínek v závěsném květináči a je to nádhera. Tím že je stálezelený krásně zdobí terasu a zima mu nevadí. Dlouho krásně kvetl najaře a i teď má 2 květy. Pokud je i takto panašovaný, hned se poněm v zahradnictvích podívám. Je to super kytka pro zimní čas kdy pelargonie v závěsech nemohou být. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.215 (?), 2.1.2009 11:09

brslen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 5.1.2009 17:10

Trvám na barvínku větším pestrolistém. Vinca major Variegata.

Brsleny (tedy barevnolisté odrůdy brslenu Fortunova - Euonymus fortunei) by byly dřevnaté, se silnějšími větvičkami; ale vydrží zase více mrazu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.57 (?), 5.1.2009 17:36

Taky trvám na Vinca major variegata.

VaškuB, musel bys ho asi na období největších mrazů přenést někam do tepla. Venkovní pěstování v květníku by (neověřeno, mám ho v zemi) nemusel přežít.

Nicméně, existují i variegátní formy vinci minor. Jak bílé, tak žlutě pestrolisté + další kultivary (plnokvěté, bordo či bíle kvetoucí).

U těch bych předpokládala, že v květníku přezimují bez problémů. Pokud budeš chtít, napíšu ti jejich názvy.

PS. netový svět je malý   Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 5.1.2009 21:39

Minulé dvě zimy byly velice mírné a tak v květináči přezimoval v pohodě. Jak dalece bude odolný to ještě vyzkouším. Bylo by ho škoda, výhony jsou dlouhé nejméně 50cm. Zatím po deseti stupňovém mrazu je bez problému. Před pár dny jsem našel v lese asi jeden ar takovéhoto porostu a tak budu mít kam na něj zajítt. Ten můj pochází ze hřbitova, vzal jsem si jeden řízek s chryzantemou jen tak na zkoušku. Je parádní, možná vyfotím. Určite bych se dalším kultivarům nebránil ale kde je sehnat. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Leandrpalmares - (27) - 202.201 (?), 6.1.2009 13:11

Prosím ví někdo co je toto za kytičku?

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika