calistemon - štětkovec



Monika H. - (28) - 39.191 (?)
10.1.2009 21:20
Paní Dano, zjistila jsem, že štětkovec potřebuje klasický zahradnický substrát, na jaře přesadit, po 15. květnu umístit na 14 dnů do polostínu, pak na přímé slunce a udržovat stále vlhkou hlínu, aby nepřeschnul. Přes léto přihnojovat co 14 dnů univerzál. hnojivem a před prvními mrazy přemístit do chladné světlé místnosti a omezit zálivku. Tvaruje se řezem vzdy po odkvětu a při této péči by měla být zaručena záplava květů. Ač jsem se k mému štětkovci chovala přesně dle pokynů, také jsem se květů nedočkala, tak to budu zkoušet letos znovu... Hodně úspěchů..Monika
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Marková Dana - (4) - 80.112 (?), 12.11.2008 16:38, zobrazeno: 13818x

mám už štětkovec 2 roky, jen roste a ještě nekvetl, prosím poraďte co s ním, děkuji Dana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 12.11.2008 23:11

Má mít propustnou kyselou půdu a plné slunce, máte??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 5.12.2008 20:19
paní Dano, já i moje mamka máme štětkovec od letošního jara, mě také ještě nevykvetl - pouze nahodil na květy a to teď po podzimním zazimování-ale už nestačil dokvést, zato mamce vykvetl během léta a taktéž ji nahodil květy jako mě teď na podzim, ale jí ještě i stačil vykvést!!! Podmínky a styl pěstování máme naprosto stejný a každá jiný výsledek... Taktéž bádáme, jak na ně vyzrát, jen jsem zjistila, že po odkvětu seříznout-udrží se tím i určitý tvar, v létě hodně zalívat, hnojit 2x do měsíce a slunce. Zkusila bych ho na jaře přistřihnout a uvidíte, jak se zachová on. Hodně zdaru..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marková Dana - (4) - 80.112 (?), 9.1.2009 16:02

Nevím jakou půdu má, co jsem ho koupila, jen jsem jej loni na jaře přesadila do kamenného květináče a přisypala zahradnický substrát, stále roste ale nekvete, v létě jsem ho měla na jižním sluníčku, celý den na slunci, ale když začal místy schnout tak jsem ho postavila do polostínu. Rostl, ale nekvetl. Kde je zakopaný pes? Poraďte. Díky DANA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Monika H. - (28) - 39.191 (?), 10.1.2009 21:20
Paní Dano, zjistila jsem, že štětkovec potřebuje klasický zahradnický substrát, na jaře přesadit, po 15. květnu umístit na 14 dnů do polostínu, pak na přímé slunce a udržovat stále vlhkou hlínu, aby nepřeschnul. Přes léto přihnojovat co 14 dnů univerzál. hnojivem a před prvními mrazy přemístit do chladné světlé místnosti a omezit zálivku. Tvaruje se řezem vzdy po odkvětu a při této péči by měla být zaručena záplava květů. Ač jsem se k mému štětkovci chovala přesně dle pokynů, také jsem se květů nedočkala, tak to budu zkoušet letos znovu... Hodně úspěchů..Monika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.81 (?), 12.1.2009 16:11

Moniko diky zy radu take mam stetkovec objednala jsem jej v zahr.po inter. mam i rady na pestovani nyni ho mam v loznici jelikoz nemam jinou moznost zkusim ho ostrihat zaroven s ibiskem a uvidim jak to dopadne -vykvetl mi az k podzimu-preji vsem uspesne pestovani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.81 (?), 12.1.2009 16:28

Jeste bych chtela podotknout ze v loznici se teplota pohybuje okolo 16-20°C po precteni vsech prispevku o pestov.stetkovce mam docela obavu o jeho dalsi existenci byla by velka skoda pokud by mi odesel kdyby nekvetl tak to preziji horsi to bude kdyz nevydrzi zimu to by me opravdu mrzelo nebot je to velmi nadherna rostlina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.19 (?), 22.1.2009 5:31

S tim ze vam kvete az na podzim mozna nic neni protoze v Australii je jaro a on ma kvect na jare a vlete coz je podzim a zima v Cechach.Ja bych ho tedy radsi na jare nestrihala.Elina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 11.6.2009 7:43

Štětkovec nestříháme, jen jej od jara do podzimu venčíme na plném slunci, v zimě zimuje v chladné ale slunné místnosti. Jak roste, přesazujeme do většího květináče. Kvete každým rokem. Pokkud to zvládnu, přiložím foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika