Babské rady na barvy hortenzie



host - 178.78 (?)
9.6.2011 7:58

Adri: Určitě nezalévat vodou z kohoutku a hlavně nic alkalického! To zaručeně odrovná každou hortenzii. Růžová kvete při slabě kyselém pH, do 6. Modrá za velmi extrémních podmínek - 3,5 -4,5. Hnojivo na modré hortenzie mám a je to takové svinstvo, že když si náhodou naředěným roztokem z konvičky potřísním ruce, tak to svědí i po umytí. Celkově se nevyplatí moc zkoušet babské rady a nějaké pokus omyly. I bez pokusů má člověk co dělat, aby je udržel při životě (zvláště ty modré krásky).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 167.48 (?), 7.6.2011 20:13, zobrazeno: 6533x

Vím, že jsou hnojiva speciálně na barvu, ale zajímá mě, jestli jsou i nějaké ty zahradnické fígle jak mít v jedné půdě různé barvy třeba z nějakých přírodních hnojiv, nebo podobně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 16.181 (?), 7.6.2011 20:25

modra - kysela poda (raselina, siran hlinity - to som len citala) a vo filme som videla, ze ku korenom do pody nastrkali hrdzave zelezo (klince a tak)

ruzova - alkalicka poda (asi by som zalievala tvrdou vodou)

vsetko je to len teoria, hortenzie nemam, ale ak by som mala, takto by som to skusala. adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.78 (?), 9.6.2011 7:58

Adri: Určitě nezalévat vodou z kohoutku a hlavně nic alkalického! To zaručeně odrovná každou hortenzii. Růžová kvete při slabě kyselém pH, do 6. Modrá za velmi extrémních podmínek - 3,5 -4,5. Hnojivo na modré hortenzie mám a je to takové svinstvo, že když si náhodou naředěným roztokem z konvičky potřísním ruce, tak to svědí i po umytí. Celkově se nevyplatí moc zkoušet babské rady a nějaké pokus omyly. I bez pokusů má člověk co dělat, aby je udržel při životě (zvláště ty modré krásky).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.130 (?), 8.6.2011 0:17

Jedině asi do země zapustit ohraničení a každé barvě dát, co potřebuje... Jinak jsem už slyšela i o zalévání vodou mírně okyselenou octem, aby růžová hortenzie zmodrala. Bílá zůstává vždy jen bílá - nezmodrá a nezrůžoví.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika