Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím.

Mám na zahradě pivoňky, co jsem si odryla na zahradách svých babiček. Může mi někdo poradit, jaký sortiment byl k dostání třeba před 30, spíš 40-50 lety? Obě byly obyčejné vesnické ženy ze slovenského pohraničí, musely mít něco, co se dalo běžně sehnat, žádné špeky. Pivoňky si u nich pamatuju určitě 30 let, byly letité.

Pivoňky jsou všechny plnokvěté, barva růžová, sytě červená a bílá se stříknutím vínové ve středu. Voní. Výška 80-90 cm, kvetou teď.

Podle obrázků a popisu z nějaké pivoňkové brožurky tipuju bílou na Avalanche, růžovou asi Sarah Bernard, další Albert Crousse, červenou těžko říct. Na zahradě mám nově červenou Karl Rosenfield, přijde mi podobná.

Najde se tu nějaký pivoňkář a zároveň pamětník, který by mohl mít představu, co se tu pěstovalo?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika