žluté třešně



host - 205.29 (?)
16.12.2009 4:18
Přesně tak, druhů je několik a běžně se prodávájí. Druh bílé třešně který mám já je starý český šlechtitelský vynález Bütnerova compakt. Stromek jsem zakopil v lesní školce v Kostelci na Černými lesy, asi před třemi roky. Letos už byla první "úroda". Třešeň hodně sladká, jakoby měkčí chrupka.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 246.253 (?), 4.4.2006 20:42, zobrazeno: 16551x
Na sedlčansku jsem viděl žluté třešně ve své plné zralosti. Nevíte někdo, kde bych mohl sehnat mladé stromky?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.35 (?), 9.4.2006 20:16
Mohou to být lidově Smrtelky nebo Smrtky, už se nemnoží. Takže sehnat roub.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milosh - (23), 8.8.2006 13:19
Mám ji na zahradě, jmenuje se Dönissenova chrupka. Kvalitou se nevyrovná nejlepším červeným chrupkám, ale nežerou ji špašci (myslej si asi, že není zralá),
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.2 (?), 29.6.2007 22:00

Souhlasím s panem Vysloužilem že se může jednat o jeho odrůdu. Ale ta   není jedinou žlutou odrůdou, která se na našem území vyskytuje i když je nejrozšířenější, lépe řečeno tento název je mezi zahrádkáři znám, sle moje zkušenost je, že jsou u nás min 4 odrůdy, které se mezi sebou i výrazně liší a všechny jsou žluté. Je třeba znát více znaků k tomu aby se mohla určit. Každopádně výše jmenovaná odrůda  se koupit dá, protože ji někteří školkaři množí.

Jiří Kamiš, george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.29 (?), 16.12.2009 4:18
Přesně tak, druhů je několik a běžně se prodávájí. Druh bílé třešně který mám já je starý český šlechtitelský vynález Bütnerova compakt. Stromek jsem zakopil v lesní školce v Kostelci na Černými lesy, asi před třemi roky. Letos už byla první "úroda". Třešeň hodně sladká, jakoby měkčí chrupka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 16.12.2009 7:09

Büttnerova compact by měla být růstová mutace Napoleonovy,  tedy světlé chrupky, ale zpola červené, nikoli celožluté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 16.12.2009 7:20

Dobrý den. Tato odrůda byla vyšlechtěna ing. Vondráčkem CSc. Byli jsme velcí kamarádi. Pan šlechtitel již bohužel nedávno zemřel. Už je to hodně dávno, kdy mně jeden stromek této odrůdy věnoval a stále jej pěstuji. Je naočkována na Coltu a celková výška dodnes není víc jak 4 metry. Vznikla záměrným ozařováním Napoleonky gamma paprsky. Na mém stromu je celočervená, o žluté nemůže být ani řeč. Jednou jsem plody dal do kvasu a třešňovice byla bezvadná. Z malého stromku bylo 60 litrů kvasu, čili úroda velmi dobrá. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.217 (?), 27.2.2010 9:12

Žlutou třešeň mám na zahradě u K.Varů. Domnívám se že je to Donissenova. Vzrůstný, nyní převislý vysokokmen ještě po němcích, kvanta drobnějších až středních žlutých třešní. Chutově horší než červené chrupky, ale nežerou je ptáci a vydrží dlouho na stromě. Vloni za mokrého podzimu praskaly, ale do kompotů, zvláště do směsi s červenými chrupkami (a několika višněmi) jsou dobré. Pokud chce někdo roub než začne míza (strom je v 660 m nm), tak ještě stíhá. zatloukal.fornax@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika