Vyrašené listy uschly



host - 60.143 (?)
23.5.2012 20:43

Dobrý den, stalo se mi to samé. Mám třešeň Lapins, byla jsem na návštěvě u dcery v Bruselu, která ji má také vysazenou. Uschla jí během pár dní, co vyrašily první listy. Přijela jsem domů na zahradu do Plzně a třešeň mi uschla před očima.Ráda bych věděla, jestli je to odrůdou, nebo je třeba stromek postříkat...

Dděkuji za radu, Ivana z Plzně

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 165.92 (?), 16.5.2012 20:49, zobrazeno: 3699x

Dobrý den,

na podzim jsem zasadila třešeň,větve jsem nezastřihovala.Teď na jaře vyrašily listy a za několik dní uschly.Poradíte někdo, co je se stromkem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.143 (?), 23.5.2012 20:43

Dobrý den, stalo se mi to samé. Mám třešeň Lapins, byla jsem na návštěvě u dcery v Bruselu, která ji má také vysazenou. Uschla jí během pár dní, co vyrašily první listy. Přijela jsem domů na zahradu do Plzně a třešeň mi uschla před očima.Ráda bych věděla, jestli je to odrůdou, nebo je třeba stromek postříkat...

Dděkuji za radu, Ivana z Plzně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 64.39 (?), 23.5.2012 20:58

na jaře jsem koupil třešeň Kaštanka

byla v kontejneru a vypadalo to, že se krásně chytla

listy krásně vyrašily, vše se zelenalo a najednou ze dne na den konec... v zahradnictví jim to prý udělalo několik třešní, taky neznají příčinu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 23.5.2012 21:31

Od toho je tady zahradnictví, které ví od koho stromky nakupovalo. A to by mělo komunikovat s množitelem ev. se státní rostlinolékařskou stanicí. Může jít i o karanténnéí chorobu. Jinak se můžeme dožít, že třešně na tom budou za chvíli stejně jako švestky se svou šarkou.Ale kšeft zůstává kšeftem.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 23.5.2012 23:09

Takto umí útočit moníliový úžeh. Moc bych za to nedal. U nás se takový atak odehrál před lety, kdy odešlo mnoho višní bez rozdílu věku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika