Višeň - padá listí



host - 52.174 (?)
6.7.2010 7:42

Taky by to mohla být skvrnitost listů - viz zde.

moje višeň (morella) na to trpěla dost

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 251.243 (?), 5.7.2010 19:55, zobrazeno: 13330x

Dobrý den, jsem úplný nováček v pěstování čehokoliv. Nyní máme nově zahradu na ní krom jiného Višni. Plody má občas, ale co mne zaráží je 5.7 a některé listy žloutnou a už opadají - na zahradě už máme dost napadaného listí...  je to normální? Není podzim  

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 221.199 (?), 6.7.2010 0:32

Snad by to mohl být důsledek nadměrných srážek, moniliového úžehu a kdo ví čeho ještě, nevím, ale letos není normálního nic, ovoce žádné nebo jen na chuť, na stromech bují téměř všechny klasické i netradiční choroby, prostě  "svrab a neštovice."
Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MajuSKA - (20) - 106.33 (?), 23.7.2010 13:56

Plně souhlasím že letošní rok je opravdu bídný a člověk může být kolikrát rád že své rostliny vůbec udrží "při životě" natož aby čekal velkou sklizeň. sklízet můžeme letos možná tak mšice a slimáky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 6.7.2010 6:32

Třešň Kordia začala žloutnout a opadávat, jako jedinou příčinu vidím její pobyt ve vodě. Vzhledem k bujnému růstu, k odrůdě (není samosprašná) a k úrodnosti (30 třešní za 4 roky) mi tato skutečnost usnadnila její pokácení. O kus dál třešeň v sousední zahradě, strom tak 20 let starý, kompletně žlutočervené listy.

Má to holka za sebou
Má to holka za sebou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.174 (?), 6.7.2010 7:42

Taky by to mohla být skvrnitost listů - viz zde.

moje višeň (morella) na to trpěla dost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 6.7.2010 9:43
Je to taky možné, tuto chorobu neznám ale to žloutnutí se projevilo až letos, ne plošně ale na části větví. Každopádně voda jí nepropěla a tak to má holka za sebou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MajuSKA - (20) - 106.33 (?), 23.7.2010 13:27

Taky nám opádávají višně. A nejen ty. Sousedi co se zajímají o pěstování ovocných stromů taky říkali že to bude těmi dešti a spodní vodou která se mimochodem u nás zvedla o nějáké 3 metry. Může za to i ta dlouhá sněhová zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 20.8.2010 15:47

Erdi Bötermö-višen ztrácí list, vedle ní mohutná třešeň Kordia je v pořádku.Morela stinná na jiném místě téhož pozemku má skvrnitost a také opadává. Tatáž Morela doma na zahradě je O.K. Asi záleži na místních podmínkách a výskytu skvrnitosti a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.54 (?), 13.9.2010 22:37

Jsem na zahrádce začátečnice a chtěla bych poprosit o radu či domněnku od odborníků, co se stalo s letitou višní, která každým rokem měla velkou úrodu. Na jaře krásně kvetla, květy opadaly a za nějaký čas to vypadalo, jakoby celá višeň uschla. Podle rady, co jsem si tu přečetla jsem začala stříhat uschlé větve. Višeň začala mít celkem pěkné zelené listy. Provedla jsem postřik Baycorem(opět podle z těchto diskuzí) a za čas začaly listy žloutnout, opadat, na listech, co zůstaly na stromě byly drobné hnědočervené skvrnky a malé dirky. Je to normální? Co mám dělat dál? Bojím se, že o ni přijdu. Stříhá se višeň na podzim nebo ne? V jakém rozsahu? Děkuji předem za odpověď. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 15.9.2010 8:42

Jako všechny peckoviny, tak i třešně i višně je dobré řezat v létě po úrodě tak, aby rány zaschly a nezmrzly.Teď už ale míza končí a na řez je dost pozdě.Dírkovitost se v některých lokalitách letos vyřádila.Odřežte napadené suché větévky, shrabujte napadené listí a palte je.Střídejte postřiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika