Usychající třešeň



host - 136.74 (?) 
13.6.2022 15:43, zobrazeno: 772x

Dobrý den,

asi před třemi týdny jsem zasadil třešeň (cca přes 1 metr vysoká). Již delší dobu má ovadlé listy a jejich konce žloutnou. Kolem kořenů jsem dal kompost, ale přímo u kořenů jsem dal hlínu. Mám zkusit třešeň přesadit? Neuškodím jí ještě více? 

Díky za radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.144 (?), 13.6.2022 15:56
Na přesazování i menších stromů bez kořenového balu už je poměrně pozdní doba. Předpokládám, že je to nerozvětvený špičák? Pokud s ní budete znovu hýbat tak jí nepomůžete, hlavně zalévat a pokud je rozvětvená tak ostříhat a zmenšit listovou plochu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.10 (?), 13.6.2022 16:38

tato roční doba je naprosto nevhodná pro přesazování ovocných stromků. Chápu, že byste chtěl stromek zachránit, když vidíte, že hyne, ale přesazením ten úhyn jen uspíšíte. Chápu vás tím spíše, že sám jsem v stejné situaci.Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 13.6.2022 17:20
Letos jsem si donesl z jednoho místa které jsem objevil několik už rostoucích a olistěných semenáčků ptáčnic ve výšce kolem 20 až 30 cm. Uchytly se všechny, ale donesl jsem je domů i s drnem a pár dní stínil, o vydatné zálivce ani nemluvě. Dokonce už mají i přírustky a předpokládám, že na jaře se podaří něco zaštěpovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.10 (?), 13.6.2022 19:28

to ale není tento případ, tady jde o vzrostlý stromek a dobu, kdy denní sluneční svit je nejdelší v roce. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.58 (?), 16.6.2022 9:59

Možno skúsiť ju opatrne vykopať, dať do suda s vodou na 24 hod., možno ju ponoriť do vody aj celú, po 24 hod. tom vybrať zo suda a zase vysadiť. Pri sadení dať pozor, aby korene boli v zemine a neboli kolo nich dutiny. A pravidelne výdatne polievať. Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.168 (?), 16.6.2022 10:07

Len doplním: A pokiaľ neboli zastrihnuté korene pri prvom vysadení, treba určite zastrihnúť hrubšie korene do zdravého pletiva. Odrezať nahnité, prípadne polámané korene. Mladé koreňové vlásie naopak chrániť, neodstraňovať. To sú také základné rady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika