Uschlé listí, ale dole neco roste



zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?)
11.6.2015 7:09

Pokud ten "vlk" roste nad roubem tak je to dobré. Počkáte až doroste, ve výšce původní korunky zaštípnete a vytvoří se nová korunka. Pokud roste pod roubem pak ho musíte začátkem srpna naočkovat očkem z nějaké jiné třešně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 10.11 (?), 10.6.2015 21:21, zobrazeno: 13953x
Zdravím. Prosil bych o radu. Na podzim jsem si koupil třešeň, bohužel nevím co je to za odrůdu. Zasadil jsem ji dle návodu, který byl však velmi stručný. Třešeň jsem na 24 hodinnamocil do vody (samozřejmě kořenový bal), druhy den vykopal jamku a má dno dal tlejici trávu a další věci. Na to dal tu třešeň a zadypal bykopanou hlínou. Poté jsem větvičky uaszrihl dle piktogramu u návodu. Letos na jaře začaly rašit pupeny a růst lístky. Ale už bylo divné, že pouze na dvou vetvickach z pěti. Když byly isty celkem velké, tak nastal zlom a začali postupně usýchat Ale dole, těsně nad kmínkem, možná i na něm začala růst větvička a má pěkné listy do teď. Ale nahoře, kde mela byt lorunka, vše uschlo a zkroutilo. Mohli by jste mi někdo poradit a říci co se stalo a jak postupovat dále? Předem moc děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.111 (?), 10.6.2015 22:36

Chtělo by to fotku celého stromku a místa, kde vám dole roste větvička - roste nad místem štěpování?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 10.6.2015 22:51

Dobrý večer. Než začnete psát, zkuste se, prosím, hodit do klidu, vždyť nejde o životwink. Já jen, že když je to hezky česky, dočtou lidi až do konce a jsou svolnější se podělit o své znalosti, zkušenosti. Teď k dotazu. Jsou zde nějaké indície-náznaky, že jste stromek koupil v marketu, název odrůdy nevíte, sám máte pochyby o kvalitě zasazení-kdo Vám poradil tlející trávu na dno, co jsou to ty další věci? Zato o způsobu namočení pochybnost nemáte? Že vypukla svěží ratolest znamená, že přes všechny útrapy- jistě v dobré víře Vámi způsobené, Vás a Váš stromek má Bůh rádenlightened. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.11 (?), 10.6.2015 23:28
Fotku mohu dodat až zítra. Jinak to o tom namočení bylo napsané, lépe řečeno vyobrazené na tom lístku u stromku. Ano, kupoval jsem to v Baumaxu a myslím, ze tam bylo napsané, ze to je z Polska. O té tlející trávě jsem se nikde nedočetl, nabral jsem to na kompostu. To samé jsem dal pod švestku a angrešt, ty vypadají dobře. Na angreštu je sem tam plod a plno zdravých listů, švestka taky vypadá dobře, samé listí. Takže co je asi d tou třešní? Kamarád mi řekl, ze asi dostala mrtvici a to dole co roste, ze je nějaký vlk, nebo co.Ještě se zítra na to přesněji podivam, ale zřejmě to roste těsně nad roubem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?), 11.6.2015 7:09

Pokud ten "vlk" roste nad roubem tak je to dobré. Počkáte až doroste, ve výšce původní korunky zaštípnete a vytvoří se nová korunka. Pokud roste pod roubem pak ho musíte začátkem srpna naočkovat očkem z nějaké jiné třešně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.51 (?), 11.6.2015 8:33
Tek zde prikladam fotku, nevím, zda lze přiložit dvě. Snad jsem to zabral dobře.
Třešeň
Třešeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.51 (?), 11.6.2015 8:37
Druhé foto.
Nová větvička
Nová větvička
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 11.6.2015 8:53

Je to dobrý. Je to výhon z ušlechtilého roubu.

Poláci pro dodávky do Baumaxu používají podnož Colt a ta má malinko jiné listí. Takže z nového výhonu zapěstujete letos kmínek a příští rok se Vám to rozvětví. Teď je potřeba odstranit ten odumřelý původní kmínek, aby se rána v místě oddělení mohla začít hojit. 

Nafoťte místo, kde raší výhon, vodorovně z boku a za "kmínek" dejte jednoduché pozadí (kladívkovou čtvrtku, kartonovou krabici, ...) a pan S.P.Ch. Vám určitě zakreslí vhodný úhel řezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 11.6.2015 11:01

S.P.,Ch. nemá čas zakreslovat, řeže, stříhá, zalévá, uklízíwink...S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 11.6.2015 8:45

To zelenisko vypadá jako třešeň, kvůli škodlivé-konkurující trávě není z f.patrné, kde je místo štěpování-možná i pod úrovní terénu? I tak bych doporučil nový výstřel z Aurorywink-tzn. poučit se z krizového vývoje, zakoupit nový stromek od prověřeného pěstitele a tento nešťastný exemplář si ponechejte jako cvičný materiál. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika