Tvar špičák



host - 234.19 (?)
12.11.2023 16:19
Mičurin napsal: Proč se u holovouských šlechtěncú neuvádí že jsou rezistentní. Že by pri šlechtení nepouzívali gen vf? Nevím. . Mičurine - když nevíte, tak raději mlčte a nepište nepravdy. Nezavádějte návštěvníky zdejšího fóra.
Oficiální stránky Holovous
Oficiální stránky Holovous
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 214.246 (?), 13.11.2023 7:47

Sem když někdo vstoupí tak neví o co vlastně jde. Třeba ta poslední strana 5.Špičák.To bude asi nějaký rýpal?  Nebo co. Vyfotil jsem dva ořešáky. Jeden má všechny listy a druhy je už úplně holý.vždy když něco vyfotim ke to velké. Musím to poslat přes whatsApp a pak teprve to projde. Nebo dát kreslení a nějak upravit. Raději to nevlozim. Potom když si řeknu ze to vložím do skupiny ořešák, tak tam je konec v roce 2009. To taky něco vypovídá, ze si každý děla co chce a píše co chce. Je to dobře nebo špatně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 13.11.2023 8:55

214.246: A co tím chtěl básník sdělit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 13.11.2023 11:17

tak ano, pane 214.246, stává se to i mně, například když fotím stromky na výšku na plný formát, musím pak fotky oříznout, jinak jsou zobrazené na šířku. Ale s tím už se snad každý nějak vyrovná, to není nepřekonatelná potíž. Horší bylo, když od začátku roku se textové příspěvky s fotkami nezobrazovaly v diskuzi v časové posloupnosti s ostatními příspěvky. Ale to už je teď díky redakci vyřešené. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.11.2023 20:13

Tak jestli získáte pravý Opál, tak yes
???


A s některými staršími nerezistenty se dokážu rozloučit, aniž by mě to mrzelo, jako např. s Mac Intosh, Gloster, Starkrimson, Spartan, Melrose.

Co pořád máte s tou strupovitostí? Kdybych měl proti něčemu stříkat, tak proti skládkovým hnilobám. Všechno výborné odrůdy, letos například na moje pěstování slušně velké Melrosy, což je kvalitativně výborná odrůda. Dobře vyzrálé Spartany - pochoutka. Jediný problém prozatím Gloster69. To tedy mívají v supermarketech mnohem lepší Glostry, přitom i z Čech. Plody jsem nechal na stromě až do listopadu, ale je to stále nepříjemná "jalovina".  Pořiďte si Elstar, pane Waltře, vysoká kvalita po velmi pozdním sběru hned po utržení. Otázka, jestli poznám v závodním stravování předloženou Galu (Kiddˇs Orange x Golden delicious). Předloží mi takové částečně prouhaté jabko, o kterém si řeknu, tohle bude Gala, a opravdu uvnitř s hodně dokonalou chutí, možná společně s Opálem nejpovedenější kříženci Goldenu (teď momentálně mě další nenapadají). Ale jsou ty Galy takové vždy? Nevím, já vlastní nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 15.11.2023 22:41

Teď opravdu nevím. Myslel jsem si, že Vy jste Opál neměl. Asi jsem se zmýlil. Takže už jste z něj letos něco sklidil? Pokud ano, gratuluji. Váš návrh na Elstar musím ještě zvážit. Ale už mám tolik odrůd, že mi na ně chuťové buňky nestačí. Ale Gala je skvělé podzimní jablko. Jen strupovitost na něm řádila letos dost, i tak ale bylo skvělé. Walter

Gala Schnitzer
Gala Schnitzer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.11.2023 8:49

Opál mám naroubovaný už dlouho, ale až teď začínají mít plody typickou chuť. Jsem zvědavý i na ten Heliodor. Ten Elstar je něco podobně kvalitního jako Jonagold. Divím se, že neoceníte kvalitu nenáročného Melrose, které má sice menší plodnost, za to jsou plody velké. Strupovitost se tady chytá na jabka minimálně. Spíš byly letos trochu strupaté pozdnější broskve jako například vyfocené Princess. Ty Galy, nevím. Když koupím plody, tak to většinou není žádná sláva a u těch lahodných si nejsem jistý, jestli to Galy vůbec jsou. Jen chuťové buňky říkají, že by tohle opravdu mohl být vylepšený Kidds Orange, sice bez typické příchuti, ale s nadstavbou Goldenu. Ty Galy na vašich fotkách jsou prakticky celočervené, ale i přesto je patrné to pruhování snad typické pro Galu. Panu PP jsem doporučoval místo Rajky ve vyšších polohách osvědčenou Rozelu, ale zřejmě se domnívá, že by to bylo jen vytloukání klínu klínem. Na drsné Vysočině překvapuje Čistecké lahůdkové, kde rouby přinášejí opakovaně pěknou úrodu plodů s pevnější dužninou a delší trvanlivostí než v teplých polohách. Za to Topaz je z Vysočiny dosti rušivě nakyslý, ale i odjinud, což je překvapivé. Tady u mě jsou plody sice menší, ale z daleko lepší chutí, každoročně naprosto stejnou i u těch nejmenších plodů. Zklamaly ovšem zdejší Deserty, brzo zežloutly a chuť "žádná".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 13.11.2023 8:54

Anebo si uvědomil, že dotaz je vlastně zbytečný. Rozumný člověk, že neprotahuje zbytečné vlákno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.232 (?), 11.11.2023 21:43

Jenže po uvedení na trh záhadně zmizely.Zřejmě se autoři zalekli žalob.Pravdu zná jen šlechtitel a producenti co neúnavně tvrdí že tato odrůda GMO není.

Pravdu pozná iba šľachtiteľ a samozrejme vy, však? A to bez akéhokoľvek dôkazu. Dezinformácie tu od vás idú na plné gule. A tiež nemám tušenie, prečo ma oslovujete ako Hlavatý alebo IH. Nie som nimi ani nikoho takého nepoznám.
 
 
 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 12.11.2023 9:32

Tak jsem se včera na on.line opět dozvěděl že jsem odpůrcem českého šlechtění jabloní.Tento nesmyslný rozbor mého příspěvku sloužil autorovi rozboru hlavně k jeho vlastní samochvále jak je u něho běžné.Tento pán si myslí, pokud má o 30 jabloní víc tak je větší ovocnář a všemu rozumí.Ani ty jeho debničky mě neimponují je to jen chlubení i kdyby měl stromy strhat a pak se diví, že má alternaci.Já posuzuji opravdového ovocnáře dle zcela jiných dovedností než plagiatorství zahraničních a domácích článků a trousit to jako svoje moudra.Mimochodem, výraz "střížovický agent" tak hojně používaný si vymysleli sami.Zřejmě si myslí že jsou vtipní.S dovolením uvedu seznam odrůd jablek které pěstuji z českého šlechtění: Jarka, Deliga,Ghiva, Orion,Andera, Rubelit,Briliant, Šarlota,Sandra, Elizabet,Larisa, Bohemia,Angold a Meteor.

Teď mě tak napadlo, proč se u holovouských šlechtěnců neuvádí že jsou rezistentní.Že by při šlechtění nepoužívali gen vf? Nevím.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.19 (?), 12.11.2023 16:19
Mičurin napsal: Proč se u holovouských šlechtěncú neuvádí že jsou rezistentní. Že by pri šlechtení nepouzívali gen vf? Nevím. . Mičurine - když nevíte, tak raději mlčte a nepište nepravdy. Nezavádějte návštěvníky zdejšího fóra.
Oficiální stránky Holovous
Oficiální stránky Holovous
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika