Třešen Kordia



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?)
23.3.2013 22:35

Pro Kaštánku i Kordii jsou vhodnými opylovači Karešova a Napoleonova a to i přes to, že v některých letech kvete Karešova a Napoleonova dříve než Kordia.

Opylení mezi Kordií a Karešovou můžu potvrdit od souseda, i když kvete Karešova opravdu dříve než Kordia. Mezi Kaštánkou a Karešovou je to jasné díky tomu, že kvetou nejspíše ve stejném termínu a všude je to i uvedeno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 64.92 (?), 9.6.2012 11:19, zobrazeno: 22363x

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s problémem plodnosti třešně Kordia.

Mám ji už dvanáctý rok a žádná úroda. Jedná se mi o to, zda je to místem nebo odrůdou. Strojí vedle ořechu a švestky. Strana osluněná (celý den slunce). Výška cca 3 metry. 

úroda - 10-20 třešní. Plody jsou zakrslé i po dozrání/ jemně červené.

průměr koruny 3,5 m

vzdálenost od ořechu 4,5 m a od švestky 2,5 m, všechny stromy jsou stejně staré. stojí v řadě, tzn. volný prostor do stran.

Děkuji za příspěvky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 9.6.2012 11:53

Pokud nemáte v blízkosti vhodného oylovače (Kordia není samosprašná),vroubujte do koruny odrůdu VAN, nebo zasaďte v blízkém okolí višeň ERDI BÖTERMÖ (ověřeno).A určitě by se našlo více variant.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 12.6.2012 18:39

Pokud podnož Kordie byla ptačnice, tak u těch plodnost většinou začinala až v sedmem a pozdějšim roce.Fitoncidy ořechu jsou dost silne aby zpoždovali vyvoj okolnich rostlin, a i těch pět metru muže byt malo(koruny se přibliži na minimalni vzdalenost.Samosprašnost a cizosprašnost by jsem neřešil na zahradkach je to většinou meně podstatne.Jako pokus k vyprovokovani by jsem zkusil ji ořiznout kosterni větve na polovični delku, mohlo by to plodnost vyprovokovat.Kordie mam i s jejich křiženci a rodi bez problemu.Pokud mate třešinku pouze pro vlastni spotřebu je vyhodnějši opravdu připadně vroubovat jinou odrudu s dobrymi opylovacimi předpoklady.Muže to byt i ten Van obě zraji ve stejnem terminu, ale muže to byt i osvědčena Karšovka nebo Kasandra spolehlivi opylovači.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.151 (?), 23.3.2013 21:26

Nevíte někdo, jestli existuje odrůda, která by byla společným opylovačem odrůd Kordie a Kaštánky? Případně, jestli se tyto dvě výše jmenované odrůdy vzájemně opylují (nebo třeba jen jedna druhou)? V okolí do 50m je sice asi 10 stromů třešní a višní, ale neznámých odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 23.3.2013 22:35

Pro Kaštánku i Kordii jsou vhodnými opylovači Karešova a Napoleonova a to i přes to, že v některých letech kvete Karešova a Napoleonova dříve než Kordia.

Opylení mezi Kordií a Karešovou můžu potvrdit od souseda, i když kvete Karešova opravdu dříve než Kordia. Mezi Kaštánkou a Karešovou je to jasné díky tomu, že kvetou nejspíše ve stejném termínu a všude je to i uvedeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.114 (?), 24.3.2013 8:07

Já bych nejdříve zvážil, zda dokážu v budoucnu zpracovat ovoce ze 2 vzrostlých třešní. Pokud ano, zvolte odrůdy uvedené místními odborníky. Pokud si nejste jistý, tak nekupujte další strom jen kvůli opylení. Naroubujte si na váš nyní mladý stromek třeba 2 – 3 jiné odrůdy vhodné na opylení a současně aby postupně zrály a budete určitě spokojený. Rouby se dají objednat např. v Holovousích. Pozor ale na pozdní odrůdy, všechny červivějí (nutný postřik). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 0.151 (?), 24.3.2013 14:53

Nechci kupovat další stromek - chci případně vroubovat opylovače do koruny stávajících odrůd. Pro jistotu. Že by se v okolí nenašel z těch poměrně dosti stromů vhodný opylovač se mi moc nezdá. Úroda Kordie je spíše ovlivněna mrazíky v období kvetení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.229 (?), 29.7.2017 9:50
Ako vam Kordia prezila mrazy? Udajne je citliva, zaujima ma porovnanie s inymi odrodami.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 29.7.2017 17:32

U mě Kordia opět neselhala, plody nádherné velikosti, ale méně.Strom po 20 letech má kmen v průměru 30 cm a koruna 6m.Narouboval jsem novou odrůdu Granát vedle ní.Odrůdy od 5 třešňového týdne pozdnější  nesázím kvůli vrtuli. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika