Třešeň - choroba



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 159.145 (?) 
13.5.2013 20:44, zobrazeno: 4102x

Nevěděli by jste, prosím, o jakou chorobu vyskytující se na listech třešní se jedná? Nějak se mi ji nedaří dohledat. Nekrózy často vzniknou pod květním plátkem, který ulpí při opadu na listu - zřejmě se tam vytvoří příhodné mikroklima (vlhko) pro rozvoj této houbové nebo bakteriální choroby.





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 13.5.2013 21:45

Jak dlouho je třešeň odkvetlá?
Zdá se mi to ještě brzo, ale myslím si, že je to skvrnitost listů třešně, tedy houba Blumeriella jaapii. Obvykle začína tak 2 týdny po odkvětu.
Počasí posledních 14 dnů však této houbě silně nahrává a i dalším, způsobujícím strupovitosti, rzi a pod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.6.2013 21:43

Tak už se i u mne docela slušně objevila Blumeriella. A kupodivu, zatím ne na Těchlovanu, ale na Burlatu, který bude v příštích dnech začínat zrát. Takže ošetřovat budu až po sklizni, ale v tomto počasí asi listy už budou dost poničené. Loni během léta jsem intezivně léčil zdecimovaný Těchlovan a Burlat ošetřil po sklizni jen jednou. A tak se výsledek dostavil.

Letos jsem proti Brumeriellii ošetřoval 14.5. TM Lynx+Syllit. Kromě Burlatu jsou ostatní třešně a višeň zatím dobré. Ale počasí je u nás hrozné. Už nejméně 3 týdny téměř každý den s různou intenzitou prší a přitom ta zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika