Sunburst - zkušenosti



marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?) 
30.9.2012 18:37, zobrazeno: 27201x

Pěstujete ji někdo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 74.138 (?), 13.4.2013 9:04
Take bych se na ni rad optal zkusenych pestitelu. Mate mne, ze polovina zasilkovych shopu ji uvadi jako srdcovku, polovina jako chrupku, jeden, Sie... z toho vybruslil popisem: obri srdcovka, chrupka :-) dekuji. Jindra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.109 (?), 11.6.2013 17:32

... mám ji víc jak pět let - za celou dobu pár velkých pevných třešní s hoodně velkou peckou. Kvete jako divá, krásně roste, ale plody nikde, takže je jedno, jestli to NIC nazývají chrupkou nebo srdcovkou... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 74.138 (?), 26.6.2013 0:45
A jeje! Tak to se mam na co tesit. Zaujala mne tim, ze v e-shopu byla proklamovana jako obri pozdniejsi kvalitni srdcovka, coz mi prislo jako zajimava verze, tak jsem ji take na podzim zaradil do sortimentu :-) Jindra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.211 (?), 7.7.2013 8:13

Zdravím.Ja som si ju tiež kúpil no možem potvrdit, že vážne uvažujem že,,požních k Turkovi,, bo je v záhrade štvrtý rok a za tú dobu mala jednu čerešničku.Strom je velký skoro 3m, pekne na jar kvitne no plody žiadne.Podla starších ludí vraj čerešne dávajú pody po 6 rokoch no ale neviem neviem čo si mám mysliet...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.181 (?), 16.7.2013 23:12

Zdravím, já mám 2 třešně Sunburst také čtvrtým rokem a v loňském roce bylo na každém stromku asi 5 třešní, ale letost jsem byl překvapený skutečně bohatou úrodou. Plody jsou krásné a velké. Na tuto diskusi jsem přišel náhodou, protože hledám nějakou radu, jak třešni stříhat. Výhony jsou velké a proto je nutné je zkrátit. Může někdo poradit?

Karel

SUNBURST
SUNBURST
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.2 (?), 31.1.2014 9:01

zdravim to nechapu prijedte do tynce nad labem mam ji 4 roky a nevim co stresnema obri koule stavnate nikdy bych nemenil ale pravda je ze jsem tehdy kupoval jeste jednu tresen jineho druhu a ta ma tak 10 tresni a je nakvetla cela a jsou stejne stare ale sunburc je bomba a to nejsem zahradnik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.52 (?), 29.9.2014 14:30

Sunburst máme asi 8mým rokem a teprve loni byla skutečně obsypaná velkými šťavnatými třešněmi bez červů. Letos bohužel byly všechny ovocené stromky silně napadeny mšicemi a to se podepsalo i na úrodě. Sice třešní bylo také celkem dost, ale byly o dost menší. A hlavně nám od nich letos dosti pomohly kvíčaly sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.17 (?), 11.3.2020 17:06

Zdravím, máme Sunburst už 5 let, druhým rokem měla asi hrst třešní.Další rok už byla slušná úroda ale poslední 2roky obsypaná obřími plody, než úplně dozrály popraskaly a celé trsy chytly plíseň a shnily. Přitom se uvádělo že tato odrůda nepraská.

Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.144 (?), 13.10.2023 22:08

moc díky za sdílení všem, uvažovala jsem o ní. HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika