Sloupovité stromky



host - 182.227 (?)
13.1.2019 21:28

K předchozímu příspěvku. Našel jsem fota, které jsem nafotil tehdy po dalších třech letech, kdy majitel již vzdal nějaké sloupovité pěstování. V současné době, po dalších letech je to spíše klasický stromek.P


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.106 (?), 13.1.2019 11:21
Williamsova, Clappova a Kumoi nie sú hrušky so stĺpovitým rastom. Možno máte iné stĺpovité odrody. Viac k tomu naozaj nemám čo dodať. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.106 (?), 13.1.2019 11:47
Predsa len pridám - na foto 1 je Williamsova, na foto 2 Clappova, na ostatných fotkách Kumoi. Ak by sa mi podarilo zapestovať takéto koruny u odrôd so stĺpovitým typom rastu, tak by som bol - uznáte - asi čarodejník. Platí to aj v opačnom garde. Teda aspoň mi nie je známe, že by tieto odrody mali mutácie so stĺpovitým rastom. Ale možno som len nedostatočne informovaný. Možno sa ozve niekto kto stĺpovky Will. + Clapp. + Kum. pestuje. IH








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 182.227 (?), 13.1.2019 13:12

Před lety jsem jel kolem jedoho sadu a tam ukázkově rostlá "sloupovitá" hrušeň. Sice ze tří kmenů, ale i tak v sadu ostatních stromů byla nepřehlédnutelná. Tipoval jsem ji na stáří tři roky, podle plodů Decora. Dodnes mě mrzí, že jsem si ji celou nevyfotil. Druhý rok už měla boční obrost, další rok víc a teď po několika letech ji musím v sadu hledat, protože od ostatních se liší spíš málo.

Williamsovu i Kumoi stříhat na nějaký sloupovitý tvar po určitou dobu můžete, to ostatné můžete každý stromek. Otázka však je, jaká bude úroda pro kterou se stromky pěstují. Jestli vůbec nějaká.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 13.1.2019 21:28

K předchozímu příspěvku. Našel jsem fota, které jsem nafotil tehdy po dalších třech letech, kdy majitel již vzdal nějaké sloupovité pěstování. V současné době, po dalších letech je to spíše klasický stromek.P


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 7.138 (?), 14.1.2019 18:15

tak se podivejte do nemecka na sloupovite za tu cenu byste urcite ani nekoupil 30eur za maly sloupovity stromek.Ruznych druhu williams i kumoi.A protoze je osobne uz dlouho mam v zadne rozvetvene forme tak vim ze to neni podvod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lajci - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 4.22 (?), 12.1.2019 5:52
Čerešne pestujte na podpniku gizela 5 treba si vybrať odrody ktoré sa dobré vzájomné opelia ja mám napr.. burlat kordia lapins a sylvia (foto) nejedná sa o stlpovite odrody ale max do 3m. Jablka su síce stlpove ale pre ich nevýraznu chuť pestoval by som rezistentne odrody jabloni napr na dratenke M9 alebo ako solitery na MM106 M7 (foto) napr. Florina pinova blanik (foto) a slivky podľa oblastí u nás je vysoký viskyt šarky slivkovej tak jedine odrody jojo na podpniku VVA-1 krymsk. Alebo vyskúšať nejakú exotickú formu cherrykose krizenec čerešne a marhule podpnik ST.Julian (Foto)
Lapins burlat  kordia  sylvia
Lapins burlat kordia sylvia
Pinova blanik  florina
Pinova blanik florina
Cherrykose
Cherrykose
Matkino MM 106 2ročný
Matkino MM 106 2ročný
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 14.8.2021 20:35

Chtěl bych se dotázat na naši sloupovou třešeň, máme ji druhým rokem a zdá se mi, že není úplně v pohodě, vždy má pouze po jednom plodu třešní a ty většinou nedozrají a odpadnou, nevím si rady, můžete mi prosím poradit jestli nemám v příštím roce použít nějaké ošetření přihnojením nebo postřikem 

Děkuji





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 15.8.2021 17:37

Je to mladý, málo to kvete-tedy zatím málo atraktivní pro včely, které v chladu jara občas ani nelétají, možná i chybí dárce spřáteleného pylu. To se může v příštích letech spravit, přihnojení proveďte dle potřeby-snad víte, co půda pod str.obsahuje. Bezplevelnost-i tráva sahající až ke kmínku je pro Vaši třešeň plevelem-je další faktor, krok na cestě za kvalitní úrodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika