rezistentní višně v České republice



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 210.139 (?) 
24.7.2013 13:02
Děkuji za citaci z článku. Bohužel moc nadějně to nevypadá. Nechci polemizovat s akademiky z Holovous, ale podle mých zkušeností z odolností vůči skvrnitostí apod. není mezi odrůdami Fanal a Morellenfauer rozdílů. Jen Morella je k ní výrazně náchylnější. Ty mi už odešly všechny. Se sladkými višněmi zkušeností nemám. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 16.63 (?), 15.9.2013 15:24

Mohu připojit svou zkušenost Blumeriellou s odrůdami Fanal a Královna Hortenzie obě v v prvním roce po výsadbě. Fanal velmi náchylný, přišel o polovinu listů než jsem zasáhl talentem 2x po 14 dnech. Pak se průběh zastavil, stromek obrazil a ještě do září obrostl. nové listy jsem opět jednou stříkl. Uznávám, že je něco jiného stříkat velký strom a toto (minimálně finančně). U Královny absolutně žádné napadení. Také se porozhlížím po resistentní višni. Našel jsem u Sieberz.cz Csengödi. Má být podle literatury plně resistentní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.43 (?), 4.7.2016 11:06
Prosím, poraďte, jakou višeň pořídit na konzum i zpracování? Máme 4. rokem Morelu, ale plody letos jaksi zakrňují, jsou maličké, skoro pecka potažení slupkou, dost opadávají. Loni měla pár prvních plodů, ale byly opravdu malé skoro jako ptáčnice. Je to normální u mladého stromku? Půda je kvalitní, vláhy má dostatek. Listy jsou krásně zelené, větve nezasychají. Kvete vždy hojně. Ráda bych pořídila ještě jednu višeň s většími plody, klidně zrající ve 4. týdnu. Z Morely jsme dost zklamáni :(Děkuji za reakci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.18 (?), 15.11.2015 16:32

Gerema je velmi vychvalovana slechtitelem a prodejci, nebo skolkami, ktere ji nabizeji, mam stromek na podnozi Gisela 5 (zakoupen na zaklade vychvalovani na nemeckych serverech), plody jsou pri vyzrani velmi dobre, vyrovnana sladko-kysela chut, stromek ale trpi klejotokem, vyholovanim vetvi a usychanim novych vetvicek, pricinu se mi nepodarilo zjistit. Na nemeckych strankach (bavorsko, durynsko) odrudu nedoporucuji, respektive uvadeji jako vedlejsi.

kz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.141 (?), 15.11.2015 22:16

Predpokladám že GEREMA na Gisele 5 asi moc nerastie pravda?   Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.18 (?), 12.4.2016 23:40

na G5 roste odpovidajicim zpusobem pro zakrsek, nebo vreteno,

popisovana nemoc je z nejvetsi pravdepodobnosti moniliova spala

stromek docasne vyrazen ze zahrady a proveden ochranny postrik

jak zabere se uvidi v tomto roce

kz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.217 (?), 13.4.2016 14:27

Gerema trpí suchou skvrnitostí.

Půjde do věčných lovišť.

J.A.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.150 (?), 20.5.2016 20:53

Kedy dozrieva Gerema? Niekde sa píše ž v júli-červenci, inde zase že v auguste-srpnu. 

Ako je Gerema odolná na moníliový úžeh? Treba ju postrekovať proti tejto chorobe?                       Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.2 (?), 19.9.2013 21:12

Znáte někdo višeň Korošskou? Mám obrovský strom ještě z 1 republiky a takové višně nemá široko daleko nikdo. Dezertní víno a džem z nich je úplná lahůdka. Nechám je dozrát úplně do ruda. A té šťávy... U žádné z nových odrůd jsem tolik neviděl. Nemá někdo bližší info?

Rozhodně odrůdu uchovám pro další generace, zapěstoval jsem si 3 kořenové výmladky z její podnože - asi ptáčnice, a na jaře je přeroubuju na tu korošskou a přesadím na konečné stanoviště...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.9.2013 8:14

Köröšská višeň mám opravdu skvělé plody. Široké, tmavorudé ma kratších stopkách s dlouhými pastopkami.  Stromy bývají opravdu velké. Kdysi u nás na zahradě rostla, plodnost byla ale malá a ne každoroční. Po stránce kvality plodů ovšem neměla konkurenci. Určitě stojí za to odrůdu udržet. Jak je na tom s odolností proti úžehu, to nevím, v té době jím netrpěla žádná višeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika