Rez čerešne



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?)
16.4.2011 11:36

Na co naříkáte? To nevím jak podle vás vypadá ne koště. Vždyť to máte pěkný stromek s už zapěstovanou kotlovitou korunou. Nevím co to máte za stromek, jak má být velký, tak bych se nepletl moc do radění, ale 2/3 bych určitě neodstříhával, já bych pokrátil maximálne o 1/3. Třešeň si vytvoří pěknou korunku obvykle i bez stříhání, tak jestli tomu nerozumíte a nevíte proč vlastně stříháte, tak to radši nestříhejte a nechte stromek ať si roste po svém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 184.220 (?), 15.4.2011 16:58, zobrazeno: 16077x

Prosím pomôžete mi zrezať tuto čerešňu? Muž ju kúpil na jeseň ako mini čerešňu, bez mena, bolo mi ju ľúto vyhodiť, tak som mu ju pokusne zasadila a zatiaľ vyzerá, že sa jej darí... No uvidíme, čo znej bude. Vysoká je asi 1 m. Ďakujem   Zlata


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.220 (?), 15.4.2011 17:02

Ešte pripájam aj z druhej strany. Zlata


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 15.4.2011 21:11

Už minulý výchovní zásah byl špatný v tom smyslu, že byly řezané větve na stejnou výšku. Terminál měl být vyšší. Když teď do tohu hluboce nezasáhněte budete mít z toho koště u kterého se budou předbíhat strmě nahoru dvě koruny. Takže vybrat silnou větev přibližně kolmo rostoucí, seřezat tak na 1/3 a ty ostatní kolem o několik oček níže a to tak, že slaběji rostoucí o něco málo výše a ty silnější ještě níže od pomyslné roviny postaných kosterních větví. Postranní - kosterní větve by měly být ideálně 4.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 184.220 (?), 16.4.2011 10:23

Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie, dúfam, že som to dobre pochopila a urobím to správne. Inak nechápem, prečo vôbec predávajú také stromky, je to smutné. Koště- to bolo prvé, čo ma napadlo, keď som uvidela visačku na čerešni. Však posúdte: Zlata


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 16.4.2011 11:19

Stromek je v dobré kondici a bude reagovat na hlubší řez velkými přírustky. Posílám neumělé foto. Obrázek naznačuje 2 způsoby, vlevo je méně řezu a vpravo více a určitě to přinese lepší výsledky. Řezané místa zavoskovat. Zkuste dát foto po řezu a ještě můžeme něco opravit neb fotografie zřezaného bude čitelnější.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.220 (?), 16.4.2011 11:28

Bola som si ho prezrieť, vybrala najsilnejší a najviac kolmo rastúci konár na terminál. Vyšli mi 3 postranné vetvy. Myslíte, že takto to bude správne?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.220 (?), 16.4.2011 11:35

Ja som si nevšimla, že medzitým ste dal príspevok, veľmi vám ďakujem, skúsim si to poriadne preštudovať, nerozumiem tomu, tak mi to trvá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 16.4.2011 16:38

Skoro by to bylo ono ale neodstřihávejte ty slabé a odkloněné větve u spodku. Ty nikdy nějak neohrozí tvar koruny, nebudou konkurovat, významně nezesílí ale pomáhají stromku v růstu a fotosyntéze, takže je zbytečně o tyto větve strom připravit. Třeba někdy časem až budou nějak překážet ale zatím ne. S "Ferdou" souhlasím pouze v tom, že třešen má velmi dobrou schopnost vytvářet správnou a přirozenou korunu s jedinou výjimkou. Nesmí se hned ze začátku připustit aby měla dva konkurenční výhony kolmo vzhůru. To budou později dvě vytáhlé "polokoruny " s obrostem pouze na jednu stranu. Mohu doložit i foto jak to dopadá a pak už náprava není možná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.220 (?), 16.4.2011 20:23

Ďakujem za všetky rady a vedomosti, čo ste mi dal, zrežem ho tak, ako mi radíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 16.4.2011 11:36

Na co naříkáte? To nevím jak podle vás vypadá ne koště. Vždyť to máte pěkný stromek s už zapěstovanou kotlovitou korunou. Nevím co to máte za stromek, jak má být velký, tak bych se nepletl moc do radění, ale 2/3 bych určitě neodstříhával, já bych pokrátil maximálne o 1/3. Třešeň si vytvoří pěknou korunku obvykle i bez stříhání, tak jestli tomu nerozumíte a nevíte proč vlastně stříháte, tak to radši nestříhejte a nechte stromek ať si roste po svém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika