poškození kmene...



host - 180.133 (?)
1.4.2008 23:05

Hm zajímavé, takže mám vyhubit trávu pod sromkem a nasázet tam barvínek? Jaký má smysl vysazovat pod strom půdopokryvné trvalky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
hello - (8) - 48.2 (?), 11.3.2008 15:18, zobrazeno: 5731x

Mám takový dotaz: loni jsme na zahradě vysadili mladou třešeň, dobře se uchytila, ale neopatrností jsme jí při sekání naštípli kmen. V kmeni je jakoby žlábek asi 0,5 cm hluboký. Nemáme s pěstováním ovocných stromů zkušenosti, a tak mě zajímá, jestli to může mít nějaký vliv...děkuju za odpověď. Ještě doplním, že po incidentu se růst zastavil, třešeň byla dokonce napadena nějakými škůdci, ale vypadá to, že přežila...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 11.3.2008 21:01

Jak říkáte, růst se může zpomalit, ale stromek přežije, není-li kůra porušená dokola. Větší rány je možné zatřít nebo vzduchotěsně ovázat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 21.3.2008 0:10

Rána musí dýchat, vzduchotěsný obal je nesmysl, to by rána začala zahnívat!!! Nejlepší řešení je začistit a natřít ránu přípravkem na řezné rány s přídavkem auxinů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 21.3.2008 7:02

Vážený pane, vzduchotěsný obal není nesmysl. Do mého sadu se při předloňské velké zimě dostali zajíci a výsledek byl jasný. Některé stromky okousány úplně dokola. Udělal jsem následovné. Koupil jsem velmi pevnou technickou pásku a okousané stromky pevně obalil tak, jak se váže páska při roubování. Tímto způsobem se mě podařilo docela hodně stromků zachránit. Není to z mé hlavy, tento způsob jsem četl před mnoha lety v zahrádkářském časopise, akorát ten pisatel tehdy nepoužíval tu pásku, ale roztřiženou duši z kola. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 21.3.2008 9:03

Taky na mě tehdy ten článek o hojivé schopnosti gumy působil nedůvěryhodně. Jestli to bylo v příloze Květů nebo Zahrádkáři už nevím. Efekt ale kupodivu byl. Asi to souvisí s tím, že k okusu dochází v zimě a na jaře většina cévních svazků směřujících vzhůru vede dřevním válcem. Velkou hrozbu pro kmínek pak znamená vyschnutí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr Kopička - (2) - 65.176 (?), 31.3.2008 7:01

Chraňte mladé stromky po výsadbě chráničem, případně obalte kmínek jutovinou nebo vytvořte beztravní misku, kterou sice 2roky budete muset ručně udržet bezplevelnou, ale od 3 roku po výsadbě můžete dle návodu použít přípravek Casoron G a okolí kmínku zůstane dále bez trávy a plevele. Jinou možností je používání půdopokryvných trvalek, nebo i vyšších květin, které můžou být pod stromy vysazené.V případě ošetření odkazuji na téma Praskání kůry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.133 (?), 1.4.2008 23:05

Hm zajímavé, takže mám vyhubit trávu pod sromkem a nasázet tam barvínek? Jaký má smysl vysazovat pod strom půdopokryvné trvalky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika