Pokaceni tresne



miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 144.246 (?)
31.10.2011 18:40

Nevím, kde ty stromy máte. Celkem rychle bych to pokácel a rozřezal, vč. pařezu. Kdo vám potom dokáže, jaký měla obvod.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 225.45 (?), 22.10.2011 21:02

ja to take tak beru kdyz chci pokacet strom na ktery je treba mit povoleni a neni to primo do oci bijici tak se to udela v sobotu a nez by se dostavil v pondeli treba i na udani nejaky urednik tak uz bude kmen rozporcovany a uklizeny a neni co zmerit ale tazetel se ptal na postup a neni mozno ho navadet k prestupku to si musi rozhodnout sam do ceho pujde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.234 (?), 23.10.2011 20:28

Mám velký sad přímo vedle obecního úřadu a nikdy jsem neřešil otázku jestli mám žádat o nějaké povolení.Skoro všechny stromy mají větší obvod než 80cm a když potřebuji zasadit nový strom tak starý musí uvolnit místo a nemám čas čekat až nějaký úřada dá patřičné razítko.Nehledě na to že ovocné stromy mají vyjímky ze zákona.Problém bych možná viděl u jasanu který je taky větší ale to bude otázka hodiny včetně narovnání do štosu.Jinak mám 3hektary lesa a tam platí lesní zákon který se musí dodržova včetně zalesňování, potírání kůrovce a je to pěkná makačka pokud to máte mít podle zákona.Řešil bych pouze strom který je dominantní a má krajinotvornou funkci, nějáká třeseň na zahradě to rozhodně není.Mám ve stráni u lesa starou ptáčnici která je dominantní a má obvod kmene 170cm a tu bych neskácel protože je pěkná a odolala Emě když kolem všechno padalo.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 25.10.2011 7:39

Vašku uvedl jste několik věcí odpovídajících bodům zákona i prováděcím vyhláškám, namotal do toho další, nesouvisející zákon a ještě jeden omyl. Cituji : " Mám velký sad přímo vedle obecního úřadu" a zde jsou právě ty pěstební důvody které vylučují nutnost žádat o povolení. " ovocné stromy mají vyjímky ze zákona", již nemají! Poslední, možná již předposlední úprava zrušila termín neovocný strom rostoucí mimo les, takže ani ovocné stromy samostatně rostoucí, což jsou např dva samotné v zahradě, nejsou vyjmuty! Zda je strom dominantní a má či nemá krajinotvornou funkci a nejen tu (také třeba ochrannou), řeší právě zákonem definovaný orgán ochrany přírody a nikoliv majitel. Kdyby to mu tak bylo, nemusel by to řešit zákon, kolik krásných stromů v krajině by pak zbylo nechci předjímat (zemědělec versus obdělávání pozemků, výhled z nemovitosti chalupáře, lyžování na svahu za domem...). A POZOR dle litery zákona a prováděcích vyhlášek se toto vztahuje třeba i na stromořadí topolů např. podél rybníků a podobně. I zde je nutno žádat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.17 (?), 25.10.2011 10:14

udelejte si hezkej pracovni víkend, ořežte seřežte naštípejte... a nechte pro tentokrat zakony spát.. jen škoda ořechu... JT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.243 (?), 31.10.2011 9:58

takze je to asi tak. 100hlav, 100 nazoru. Pokud jsem ale dobre pochopil, tak na sve zahrade si muzu pokacet co chci i kdyz je to vetsi nez 80cm obvod. Staci jen napsat na patricny urad, ze je strom nemocny, nebo chci omladit, coz chci. Tyto dva stromy podle sousedu nemely nikdy zadny uzitek, oresak par malych, tvrdych orechu, tresen diky tem jehlicnanum z vedlejsi zahrady taky prd. Ovsem vznika problem. Pokud se ourada spatne vyspi, tak mi me oznameni smete ze stolu a jen protoze se mu stromek libi jak je zeleny mi kaceni muze zakazat. tak by to bylo legalne. Nelegalne se mam sebrat a pres zimu ty stromy pokacet aniz bych komukoliv cokoliv rekl. Tam mi hrozi u tresne pokuta, protoze tech 80 obvod ma. Pak jeste dle jinych rad je relativne nejjistejsi cesta, je to teda proti memu presvedceni a vubec mi nevoni. Jde o to, ze se pry strom navrta a strikne se do nej kyselina, nebo Roundup. At je to cokoliv, strom je zivy organismus a tohle reseni je mi proste proti srsti. Takze opravdu zbyva poslat ohlaseni o kaceni a modlit se at to nikdo nesmete. Diky vsem za nazory a diskuzi. JF

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miroslav partl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 144.246 (?), 31.10.2011 18:40

Nevím, kde ty stromy máte. Celkem rychle bych to pokácel a rozřezal, vč. pařezu. Kdo vám potom dokáže, jaký měla obvod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
quasimodo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 188.243 (?), 1.11.2011 10:23

cca 500m od obecniho uradu :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika