Mohu roubovat třešeň



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?)
15.3.2018 9:36

Mám stejnou otázku..právě zvažuji zda roubovat třešeň kopulací nyní, přestože na sobotu a neděli jsou předpovídány celodenní mrazy nebo roubování odložit o týden.

Co by jste mi poradili?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 181.119 (?), 24.1.2018 15:27, zobrazeno: 3444x

Dobrý den,

rád bych zkusil naroubovat třešeň.

Poradíte mi, kdy je nejvhodnější doba? Mohu roubovat již nyní?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.133 (?), 24.1.2018 15:43

Můžete teď, můžete až bude míza, klidně až na konci srpna. Vše záleží na tom co chcete roubovat. jestli na podnož stejně silný roub, nebo na silnější větve více roubů v míze za kůru, na druhou mízu koncem prázdnin. Dáte-li více informací, dozvíte se více. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 24.1.2018 17:06

Roubovat nyní lze, ale asi bych aspoň měsíc počkal. S nařezáním roubů bych ovšem nečekal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.250 (?), 24.1.2018 17:21

Dobry den, 

Vhodna doba pre vrublovanie je ked zacina prudit miazga, zalezi od polohy marec, april. 

Je potreba odrezat vruble, uz tera, z, dec, januar, najlepsie z juznej strany stromu, hrubka asi ako tuzka, mozu byt aj trochu tensie.

Najlepsie uskladnit vo vlhkej a studenej pivnici v piesku. Mozu byt aj v snehu, niekde v chladku.

Ceresne sa mi dobre ujimaju, skoro 100percent. Ak sa niektora nechyti, prevrublujem o dva tri tyzdne neskor, ak este mam vruble a su v poriadku.

Vruble nesmu byt napucane, inak je ujatelnost takmer nulova.

Zaklad su kvalitne vruble, ostry steparsky nozik, vhodny podpnik, dobry vosk - ja si vyrabam svoj vlastny zo zivice, vcelieho vosku a.bravcovej masti, este recept od prastareho otca.

Nech sa podari

Jozef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.200 (?), 24.1.2018 17:44

Pán Jozef vidím že viete dobre vrúblovať kôstkoviny. Kde na Slovensku bývate? Rád by som sa pozrel ako štepíte čerešne. Máte skúsenosti aj s vrúblovaním marhúl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.250 (?), 24.1.2018 18:09

Uz asi poslednych 5rokov nevrublujem, nemam uz kde sadit. tych okolo 100stromov staci a dal som sa na pestovanie drobneho ovocia, aronie.

Okres Poltar, dost vysoko okolo 600mnm, podhorska oblast, posledne roky dost mizeria. Minuly rok sme mali krupovec, 45min v kuse, okolo 30cm ladu napadlo, vsetko v tahu, este aj kora z mladych stromov, jahody, cernice... takze tesco ovocie, nervy som mal ako...

Marhule som nestepil, ale princip je ten isty. Mam zasadene dve ale to je viac menej trapenie aj ked su v zatisiotocene na juh.

Rad ukazem, sa stavte ak ste niekde zo stred. Slovenska

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 15.3.2018 9:36

Mám stejnou otázku..právě zvažuji zda roubovat třešeň kopulací nyní, přestože na sobotu a neděli jsou předpovídány celodenní mrazy nebo roubování odložit o týden.

Co by jste mi poradili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika