Mladá třešeň uschla



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
18.2.2014 14:03

Příčinou úhynu rozhodně není vámi provedný řez. Jestli třešeň uschla v průběhu vegetačního období, už jí nic nevzkřísí. Musíte najít pravý důvod úhynu.  Pokud by uschnula jen ta třešeň mohl být problém v tom stromkusamotném, ale když uschla i mladá broskvoň, budou to jiné vnější příčiny. Například - jak jsem na tom byla v létě se zálivkou? Máte na zahradě "velké nory od myší"? Nebyly nějaké postřiky? A co ostatní stromy, jsou v pohodě? Atd...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 167.77 (?), 18.2.2014 13:50, zobrazeno: 6109x

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Loni na jaře jsem si koupila mladou třešeň, zakrátila ji a zasadila. V létě jem si všimla, že ji rašící pupeny usychají až uschly a už nevyrašila. I moje asi 3letá krásně rostlá broskev uschla..Máme v zahradě asi nějaké potvory, jako hryzce nebo něco podobného. Myslíte, že by je sežraly nebo jsem tu třešeň zastřihla až moc a nezvládla to a umřela. Je ještě nějaká pomoc, jak je zachránit nebo je konec? Děkuji za příspěvky Bea

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.2.2014 14:03

Příčinou úhynu rozhodně není vámi provedný řez. Jestli třešeň uschla v průběhu vegetačního období, už jí nic nevzkřísí. Musíte najít pravý důvod úhynu.  Pokud by uschnula jen ta třešeň mohl být problém v tom stromkusamotném, ale když uschla i mladá broskvoň, budou to jiné vnější příčiny. Například - jak jsem na tom byla v létě se zálivkou? Máte na zahradě "velké nory od myší"? Nebyly nějaké postřiky? A co ostatní stromy, jsou v pohodě? Atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 1.100 (?), 18.2.2014 14:27

Hryzec je pohroma - stromek vytáhnete ze země bez kořenů, ohryzaný jako tužka. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.77 (?), 18.2.2014 14:53


No právě píšu, že se nám začaly vedle ve foliovníků "doslava ztrácet" sazenice papriky..a ve stejném roce uschla broskev a maldý muchovník, jsem taky jen tak lehce vytáhle ze země..ale strčila a přišlápla jsem ho, a letos vidím pupeny..

Myslela jsem, že bych mohla zkusit stromky vykopat nějak zastřihnout..a znova zasadit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 18.2.2014 17:17

Příčin nezdaru stromků na stanovišti může být několik, nebo se můžou sčítat.Další příčinou může být fakt, že třešně, broskvoně nesnáší vysokou hladinu spodní vody.Pokud stromky neoživíte, vytáhněte ze země, a uvidíte, zda byly napadeny hlodavci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 18.2.2014 18:36

Loňský rok měl několik problémů.  Extrémní jarní srážky vystřídalo extrémní letní sucho. Jarní srážk přály moniliovému ůžehu, strupovitosti jabloně ap.

Hryzci jsou také velký problém.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika