Keřová višeň



host - 210.56 (?)
19.4.2020 6:41
Zdravím po pěti letech. Máte už zkušenosti s keřovou višní?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 210.56 (?), 19.4.2020 6:41
Zdravím po pěti letech. Máte už zkušenosti s keřovou višní?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.123 (?), 29.8.2023 18:59

Mám ji asi 5 let. Loni jsme ochutnali, letos jsem to nechlala hodně dozrát. No, trpké je to i tak. Dala jsem je do rumu, ale moc se to nevylepšilo. Chytila moniliózu, to jsem se někde dočetla, že je časté. Tak jsem zvědavá, jak se se to vyvine příští rok.

Výška asi 120 cm, šířka 1 metr, sklizeň tak kilo plodů.Husté budu muset zjistit, kdy to prořezat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.175 (?), 14.7.2017 22:50

Oživuji vlákno. Vyzkoušel už někdo tyto keřové višně? Mělo by se jednat o křížence Prunus cerasus x Prunus fruticosa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.52 (?), 23.9.2017 15:20

..hmmm.., taky bych se chtěla něco víc dovědět o těch keřových višních nebo třešních. Chci si je koupit a dobrá rada by se hodila...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.34 (?), 17.3.2018 9:36

Z keřových višní se pěstuje pouze višeň plstnatá.  Vláďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.137 (?), 17.3.2018 10:41

Můžu přidat své skromné zkušenosti s odrůdami Crimson passion, Juliet a Romeo za 4 roky pěstování. Tyhle višně jsou šíleně náchylné na moniliovou spálu, takže bez jarního postřiku to nelze pěstovat. Plody jsem zatím právě kvůli monilii v květu (a díky mrazu) neměl možnost ochutnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.82 (?), 17.5.2018 17:47

Také asi 4. rok a Carmine Jewell: loni jsem sporadicky ochutnal první plody a letos (2018) protože tady zjara nemrzlo tak keřík je obsypán násadou.

Chuť je prostě višňová a myslím, že je to dobrá volba pro malé zahrádky. Zatím o keř zajíci zájem nejevili ale kdo ví co bude příště, že? Ochrana keře na zimu je složitější než ochrana "jen" kmínku u stromku.

Postřik proti monilióze se jeví nako nutný. Keř jeví a co se týče toho ostatního tak dosti odolně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.82 (?), 7.7.2018 9:07

... doplňuji že letos jsem již Carmine Jewell bohatě sklízel tedy zobal: velikost plodů mě příjemně překvapila, žádné tak úplně mrňky co jsem si původně myslel a se obával, chuťově je to kyselejší višeň kde je pecka - bohatě višňová šáva a potom slupka tedy dužnina se nějak vytrácí.  Tedy višeň k napití.

To třeba v porovnání s višní Šumadinka a kteréžto obě višně jsem vysazoval tak nějak najednou: u Šumadinky bych se zavřenýma opčima řekl že to je spíše taková podivná třešeň tj. s natrpklou chutí a sladkým ocasem, dužnatá a tedy k jídlu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.111 (?), 13.4.2019 18:04
Ako rezat kríkovú višňu?Treba sa snažiť o vychovný rez-vytvorit niekoľko kostrovych konárov alebo stačí iba odstraňovať choré, poškodené časti?Kúpil som stromček Carmine Jewell s kmienikom cca 30cm vysokým, bez terminála, na konci sa pekne rozkonáruje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.18 (?), 7.7.2019 17:38

mě letos poprvé zaplodila Carmine Jewell a půjde ven, plody hodně kyselé a trpké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika