Jaký strom vedle vody



host - 194.71 (?) 
27.4.2013 19:25, zobrazeno: 6412x
Můžete mi někdo poradit, jaký dát strom dva metry od požární nádrže, a navíc celkem na větru.? Nemusí to být nutně třešeň nebo višeň, stačí nějaký ovocný stromek, jen ne jabloň, těch mám na zahradě spoustu. Chtěl bych tam dát spíše menší strom, zas tolik místa tam není:( Můžete mi někdo nějaký ovocný stromek doporučit? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 27.4.2013 20:54

Jaka nadrz to je? Pokud to zamyslite tak, aby strom spotrebovaval hodne vody tak jednoznacne oresak, nebo treba orechovec pekanovy, ale oba dorustaji obrich rozmeru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.71 (?), 28.4.2013 8:34
Je to takový rybnicek 25 metrů na 60 metrů, dělí nás od něj kamenný břeh.Měl jsem na podobném místě hrušku, a té se tam nedařilo, a pak jsem se dozvěděl, že nesmí být u vody.Tak nechci udělat stejnou chybu.A ten oresak nevim, zas tolik místa tam nemám.Myslel jsem spíš nějakou menší odrůdy ovocneho stromu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 28.4.2013 9:17

Z klasickych ovocnych stromu snasi vyssi hladinu podzemni vody nejlepe slivone.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.41 (?), 30.5.2013 11:59

Pokud vysokou hladinu vody nejlépe snáší slivoně, bylo by možno na takové místo umístit třeba i merunku, broskev na slivonové podnoži?

Mám podobný problém, 500 m. nadmořské výšky v úpatí kopce mi v jednom místě sadu vyvěrají zimní prameny, takže je tam 10 měsíců v roce měkká, houpavá, houbovitá zemina. Přestože jsme ji oddrenážovali, nijak znatelně to nepomohlo.  Zahradnictvím doporučená výsadba hrušně Dicolor, která prý potřebuje spoustu vody, se asi neosvědčila, vysazené stromky tam nemají takřka žádné přírustky. Mám vůbec nějakou šanci v takovém podloží nějaké ovocné stromky úspěšně pěstovat? A pokud ne stromky, bylo by takové přemokřené podloží vhodné alespon například na kanadské borůvky?

Děkuji za rady. Jindra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 30.5.2013 12:28

Cose týče výšky hladiny spodní vody,  jsou nároky meruňky a broskvoně na slivoňové podnoži stejné, jako meruňky a broskvoně na jiné podnoži, např, na vlastním semenáči. Podmáčená půda pro ně vhodná není v žádném případě. Obávám se, že nebude vyhovovat ani samotným slivoním. Borůvky vlhkost ocení, stejně tak lze pěstovat jiné drobné ovoce, jahody, maliny, rybíz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 74.138 (?), 30.5.2013 22:40
Toho jsem se obaval. Rostou tam stoviky, lebeda a trava do pasu, tak snad to bude pro boruvky i dostatecne kysele. Vysadime velkoplode, at me nestve obirani minikulicek a ztloustneme po kolacich :-) Dekuji. Jindra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika