Jak říznout špatně rostlou třešeň



robo27 - (30) - 68.181 (?)
16.4.2018 18:28

Doteraz som si myslel že tam mám 1 stredník a tri postranné vetvy - viď obrázok. Takže navrhujete tie postranné vetve odstrihnúť a zapestovať korunu vyššie na tej čo označujem stredník? A toto ešte teraz alebo až v lete v termíne keď čerešne dozrejú?

Vyzerá že to bude kvitnúť, ak by tam náhodou chceli byť nejaké plody tieto teda odtrhnúť nech sa nevysiluje a nechať radšej rásť?

Cez víkend som okolo stromu cca na 10 cm porýľoval zem a opleval, nasypal za hrsť cereritu. Pri výsadbe som použil trochu uhnitého hnoja na spodok jamy z miešaného so zeminou. Inak zemina je tam jedna z tých najlepších čo máme - totiž pôvodná ornica bola "kontaminovaná" štrkom pri výstavbe domu cca 40 rokov spať... a tak tam otec naviezol cca 50cm novej tmavej ornice. Mám tam aj iné stromy a tie rastú normálne...


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 12.4.2018 14:04

Úplně v pořádku to nevypadá, moje třešně na Giselách 5 měly první 2 roky asi metrové přírustky, třetím rokem kolem 0,5m. Pokud jste třešen sázel 2016, vyhnala první rok dlouhé šlahouny a 2017 jen krátké, vidím-li dobře. Může za tím být problém s hryzcem, řezem, vysílením předčasnou plodností... slabé podnože také vyžadují větší péči co se týká zálivky, půdy, hnojení, okopání...

Vaše třešeň navíc nemá vůbec zapěstovanou korunu, asi bych odstranil ty spodní větve na větevní kroužek a korunku založil z horních 3 postranních letorostů + jednoho terminálu. Horní 2 boční větve bych radikálně zkrátil na ven mířící pupen v délce 10-20cm a terminál na cca 20 cm od posledního rozdvojení. Mělo by to podpořit růst a vytvořit korunku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
robo27 - (30) - 68.181 (?), 16.4.2018 18:28

Doteraz som si myslel že tam mám 1 stredník a tri postranné vetvy - viď obrázok. Takže navrhujete tie postranné vetve odstrihnúť a zapestovať korunu vyššie na tej čo označujem stredník? A toto ešte teraz alebo až v lete v termíne keď čerešne dozrejú?

Vyzerá že to bude kvitnúť, ak by tam náhodou chceli byť nejaké plody tieto teda odtrhnúť nech sa nevysiluje a nechať radšej rásť?

Cez víkend som okolo stromu cca na 10 cm porýľoval zem a opleval, nasypal za hrsť cereritu. Pri výsadbe som použil trochu uhnitého hnoja na spodok jamy z miešaného so zeminou. Inak zemina je tam jedna z tých najlepších čo máme - totiž pôvodná ornica bola "kontaminovaná" štrkom pri výstavbe domu cca 40 rokov spať... a tak tam otec naviezol cca 50cm novej tmavej ornice. Mám tam aj iné stromy a tie rastú normálne...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 17.4.2018 8:08

Zkrátil bych jen jednu větévku na té vidličce, žádné květy ani plody neničil. Stromek má pod sebou výživy dost, pofrčí jako raketa. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika