A co vaše višně?



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
19.6.2017 21:55

Já jsem na to s višněmi celkem mizerně, ale těch pár plodů na Königin Hortensia (Královna Hortensie) je úžasných. I když pan Miloš Vysloužil připomíná, že plody této odrůdy nejsou vhodné k dalšímu zpracování a díky tomu ztrácí na významu, tak pro milovníky co nejvíce nasládlých, kořenitých višní je to fakt pochoutka. Kvetla maximálně, větve byly obtočené květy ze všech stran, ale plodnost je přesto stále nízká. Je to višeň - skleňovka, mezidruhový hybrid.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 234.228 (?), 12.7.2016 10:29

Gerema sa bez postreku proti moníliovému úžehu pestovať nedá, je o niečo viac odolná ako Fanal ale ŽIADNY REZISTENT na moníliový úžeh to nie je.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 12.4.2017 10:49

Známé japonské přísloví říká: "Kolik třešní, tolik višní". A ejhle je to tady, už kvetou. Na fotkách jsou třešně nikoliv z italských Benátek, ale z okolí našich Benátek nad Jizerou. 








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.137 (?), 14.4.2017 19:26

"Kolik třešní, tolik višní"

Letos by to platit nemuselo - alespoń u nás višně ještě nekvetou a zdá se, že by mohly tomu "hnusu" příští týden uniknout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 19.6.2017 21:55

Já jsem na to s višněmi celkem mizerně, ale těch pár plodů na Königin Hortensia (Královna Hortensie) je úžasných. I když pan Miloš Vysloužil připomíná, že plody této odrůdy nejsou vhodné k dalšímu zpracování a díky tomu ztrácí na významu, tak pro milovníky co nejvíce nasládlých, kořenitých višní je to fakt pochoutka. Kvetla maximálně, větve byly obtočené květy ze všech stran, ale plodnost je přesto stále nízká. Je to višeň - skleňovka, mezidruhový hybrid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 11.7.2016 12:37

Pane Rafaeli, asi jsem to napsal málo zřetelně, viz synonyma.  Lutowka a Morela pozdní jedno jest. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.30 (?), 11.7.2016 23:20

Pane Rafaeli, asi jsem to napsal málo zřetelně, viz synonyma.  Lutowka a Morela pozdní jedno jest. P

Napsal jste to dobře, jen já jsem to nepochopil a v souvislosti s Lutowkou se zaměřil jen na její neduhy. Měl jsem lépe a pozorněji číst a ne jen tak jednostranně a rychle...
Děkuji a omlouvám se.
*
*
Ještě si dovolím trochu mimo téma:
Višňové dřevo je celkem výhřevné, údajně vhodné i k uzení, ale jeho těžbu a zpracování na zahradách dost stěžuje obrovský počet jemných větviček. Využitelných větví moc není a těch pár silných včetně kmenů nebo podnoží se velmi špatně štípou.
A jako řezivo, polotovar k soustružení, frézování apod., se mi díky malým výřezům taky moc neosvědčilo...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.132 (?), 12.7.2016 10:24

A jako řezivo, polotovar k soustružení, frézování apod., se mi díky malým výřezům taky moc neosvědčilo...

Na vysoustružení cigaretové špičky ideální, na větší kusy dřeva moc nebývá. Na uzení je dobrá.  Rozdíl mezi třešní a višní jsem nepozorova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.7.2016 21:19

Já používám Meteor Korai a i podle názoru jiných je výsledek výborný.

Souhlasím i nesouhlasím.
Právě vyrábím višňovku z odrůdy Erdi Bötermo. Je to vlastně skoro sladkovišeň. Višňovka je každoročně výborná. Když ale dozrají Morely a Fanaly a vyrobím višňovku z nich, musím (a nejen já) uznat, že je ještě lepší.Ta kyselina prostě do griotky patří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 21.6.2018 8:45

Tak já jsem byl spokojen jen s Královnou Hortenzií a s prvními plody Záhoračky, po letech opět oživené odrůdy. Jinak bylo a je všechno dost kyselé pro mou "hubu".indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 21.6.2018 10:44

V úplně prvním příspěvku píšeš, že bys chtěl ochutnat Sladkovišeň ranou, k té ses ještě nedostal? Letos už je u nás k jídlu cca 14 dnů. Světlejší, šťáva barví. Pozdnější a barvou jako kyselky, je Dobřinovská sladkovišeň (letos jsem jí rouboval), ta teprve bude k jídlu. Stromy v okolí obou odrůd jsou bujné, rostou jako třešně.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika