Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Co se týče výšky očkování na slaběji rostoucích podnoží, jsou možné oba způsoby. Tedy ve výšce 10-20 cm nad zemí, nebo ve výšce uvažované korunky.
Vyšší očkování má výhodu v tom, že zvyšuje brzdící účinek podnože na vzrůst naštěpované odrůdy.

Nižší štěpování má zase jinou výhodu.Když mi kdysi vnuk sekačkou přelomil u mladého stromku terminál a z korunky zbylo jen torzo, tak jsem ji silně setříhal. Následující rok vyrazil nad místem očkování nový výhon. Ten jsem potom vyvázal jako budoucí nový terminál. Torzo původní korunky jsem udržoval několik let a sklízel z něho úrodu. Během toho jsem nad ním zapěstovál korunku novou. Po několika letech jsem spodní větve původní korunky odřezal. Dnes má Těchlovan 13 let a výšku asi 3,5 m.
Colt také urychluje nástup naštěpované odrůdy do plodnosti a asi o 2 dny urychlí i zrání plodů.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika