Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Malou sušárnu jsem si postavil sám v rohu zahrady, vybetonoval jsem na patkách základovou desku 100 x 150 cm,   na desce jsem postavil z příčkovek YTONG tl. 7,5 cm vlastní sušárnu vysokou 160 cm se stříškou spádovanou dozadu. Celou přední stěnu sušárny tvoří dřevěná dvířka. Uvnitř sušárny jsou přišroubovány konzoly na sušící regály, kterých mám celkem 7. Regály jsem si vyrobil sám - dřevěný rám a v něm výplet z dřevěných lišt tl. 3 mm. Topím dřevem, uprostřed sušárny mám po celé délce tunel z kotlového plechu široký 45 cm, vysoký 30 cm, zepředu opatřený dvířky, vzadu trubka 120 mm jako komín. Na tom topném tunelu mám položené bílé cihly, aby žár nespálil dřevěné regály a ovoce.   Na jeden regál dám asi 20 kg jablečných křížal, při 7 regálech suším najednou asi 140 kg ovoce. Sušení trvá asi 2 dny při teplotě v sušárně kolem 60 °C. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika