Co vydrží dlouho ve váze?



host - 174.166 (?) 
10.8.2009 10:40, zobrazeno: 7900x

Dobrý den, prosím o radu, které kytky (nebo kvetoucí keře, větvičky stromů) vydrží hezké celý týden ve váze na hřbitově. Je to na sluníčku a deska i pomník jsou skoro černé, ale voda ve váze za ten týden naštěstí nevyschne.

Nemám ráda umělé kytky. Z těch živých se mi osvědčily kočičky, narašené větvičky břízy, "plané" bílé narcisy, kamzičník, plané kopretiny, růžová pivoňka, hvozdík bradatý, větvičky jalovců a buxusu, řebříček bertrám, vratič a astry všeho druhu. Dřívější tutovky jako chryzantémy, zahradní kopretiny nebo janebu bohužel zlikvidují španělští slimáci .

Prosím o další tipy, tenhle sortiment bohužel nepokryje celou sezónu. Předem moc děkuju, Hanča

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 70.100 (?), 10.8.2009 13:09

Řešíte úlohu, která nemá řešení. Základní omezující podmínka je množství času, které jste ochotna / můžete věnovat údržbě.

Nakonec stejně skončíte u umělých, rostlé použijete jen při výročích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.166 (?), 10.8.2009 13:50

Uvidíme. Třeba poradí někdo jiný. Ty kytky, které jsem tu vypsala, vydrží týden v pohodě. Když přijdu s novou kytkou, ta stará nestraší, není uschlá ani opadaná, jen úplně zblízka je na ní vidět, že další týden už by nezvládla. Takže řešení to má a moc času to taky nezabere, přijdu, vyměním, dám čerstvou vodu, jdu  .

A tak věřím, že se najde určitě ještě víc druhů, jenom je neznám, nebo znám, ale zatím mě nenapadly. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.166 (?), 25.8.2009 21:11

Co rudbeckie? Nebo krásnoočka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.166 (?), 25.8.2009 21:38

Děkuju za tip.Rudbeckie slimákům bohužel chutnají taky, z těch zbydou jen středy (a to jsem četla, že je vůbec nežerou ). Krásnoočka určitě zkusím, zatím mi kvetou málo, protože jsem je sázela až letos na jaře. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika