Šťáva z černého rybízu



host - 50.2 (?)
22.7.2012 8:44

Na mimibazar.cz jsem viděla podobný recept, ale je použito méně vody a méně cukru:

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 hrneček - 250ml- malin, nejlépe lesní...80ks malinových listů... 8dcl vody...1 lžíce kys. citronová...1 kg cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

Maliny, vodu a lístky - (trhám ty mladé, takže jich dávám víc, protože jsou menší, ale pokud je jich víc, tak to nevadí) - dát do hrnce a vařit 10 min. Potom přecedit přes plátýnko, vymačkat. Do šťávy z malin a listí přidat cukr a lžíci kys. citronové, převařit cca 8-10 min a plnit do lahví. Jen zazátkuju a nesteriluju.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
Jandik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 197.98 (?), 22.7.2010 9:02, zobrazeno: 26820x

Pokud to zde již někde je, omlouvám se.

Na netu jsem našel tento recept, doma má ohromný úspěch.

Suroviny:
3 dl černého rybízu, 200 listů černého rybízu, 3 kg cukru, 50 g kyseliny citronové

Postup:
Černý rybíz vaříme s umytými listy v 3 l vody 20 min. Přecedíme přes látku, přidáme do šťávy cukr, kyselinu citronovou a vaříme 20 min. Horkou šťávu slejeme do lahví, zavřeme.

Poznámka:
Šťáva se přidává v malém množství do vody na pití.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.3 (?), 21.7.2012 22:49

Ahoj všem, šťávu jsem zkuisila a doporučuji-výroba je snadnější, než když se rybíz mačká nebo odšťavňuje.CHuť šťávy je lahodná.Listy z rybízu mají ve výrobě své místo... Ahoj Martina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.18 (?), 21.7.2012 23:13

Opravdu má být 3 dl černého rybízu??

Na 3 kg cukru se mi to zdá hodně málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.2 (?), 22.7.2012 8:44

Na mimibazar.cz jsem viděla podobný recept, ale je použito méně vody a méně cukru:

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

1 hrneček - 250ml- malin, nejlépe lesní...80ks malinových listů... 8dcl vody...1 lžíce kys. citronová...1 kg cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

Maliny, vodu a lístky - (trhám ty mladé, takže jich dávám víc, protože jsou menší, ale pokud je jich víc, tak to nevadí) - dát do hrnce a vařit 10 min. Potom přecedit přes plátýnko, vymačkat. Do šťávy z malin a listí přidat cukr a lžíci kys. citronové, převařit cca 8-10 min a plnit do lahví. Jen zazátkuju a nesteriluju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 4.8.2016 9:43

Musí se i ty plody vařit celých 10 minut? To pak máte malinovou vůni v kuchyni, ale ne v sirupu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.1 (?), 4.8.2016 8:12

Taky jsem tomu nevěřila, ale šťáva je výborná, teda byla :-) Měla velký úspěch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika