Zelená renglóda a Ontário



host - 234.17 (?)
8.2.2024 23:03

Mám skorú červenoplodú ringlotu ktorá dozrieva okolo 20-25.7. Nadmorská výška je 330 m.n.m. Plody sú celkom velké červené. Mám ju asi 40 rokov. Nemám už lístok čo bol na nej keď som ju kupoval. Aké skoré odrody sa vtedy mohli predávať v Československu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 9.3.2013 8:46

Ale nerikejte mi, ze tady nikdo nemate Ontario... vsichni ho hodnotite jako nic moc, ale nikdo mi neni schopny rict jakou ma chut.Verim tomu, ze zelena je zelena... o tom zadna.Akorat opet vetsi nachylnost k sarce, takze proto jem zvolil Ontario..stara odruda, ale pry snad dobra.

Kdysi jsme mneli u babicky dve renkloty... no jestli jedna byla Ontario a druha Zelena..to nevim.Mozna, ze to byly dve Zelene..mala a velka, tak uvadi i promologie.Pokud nekdo mate Ontario, tak mi prosim napiste nejake male hodnoceni techto plodu.Dekuji

Take mam Wazonovou, jako nahradu za zelenou, ale ta je nachylna na chladnejsi pocasi v dobe dozravani.Dva roky po sobe vysla vyborne, ale ne vzdy tomu tak bylo.Neco malo monilie, ale pri destich praskani plodu kolem stopky a nasledne zahnivani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.3.2013 16:04

Moc pěkně jste zhodnotil příspěvek pana Boštičky, pane rosti&slavíku. Já osobně do Ontária nejdu. Je to přesně tak, jak to píše pan Boštička. Vzhlednější plody (více do žluta), než u Zelené ringloty, ale chuť mně připadala "nemastná neslaná". Pro můj mlsný jazyk to nebylo to pravé ořechové. Mnoho všelijakých nových i starých odrůd mě zajímá, ale Ontário vypouštím. Chtělo by to samozřejmě více ochutnávek, ale kvůli tomu si ho pořizovat nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 9.3.2013 20:29

Tak pan Ivan z okenka hodnoti Ontario, jako chutnejsi nez zelenou.Coz jsem rad.Doufam, ze uhlidam letos sousedovy ovce a Ontario se mi rozroste a jednou i snad zaplodi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.3.2013 21:36

To máte těžké. Jak bylo napsáno na zdejším fóru, tak existují minimálně dva klony Zelené renglódy a to jeden chutnější a jeden méně chutný, pokud si to dobře pamatuji. U Oullinské renglódy existují také minimálně dva klony a to jeden velkoplodý (já a paní Lída) a snad běžnější maloplodý. Těžko říct, s jakým klonem ZR porovnával pan Ivan Ontário. Dříve se psalo, že Ontário je vytlačováno jakostnější Zelenou renglódou a teď to zase bude obráceně? Upřimně řečeno, pokud se i nadále budou vyskytovat názory, že Ontário je lepší, než ZR, musel bych ho pro zkušební účely zakoupit a to bych nerad.

smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 9.3.2013 21:58

Zelenou znám velkou a tu standardní malou. Malou jsme na zahradě nikdy neměli, mám jí jen okoukanou a ochutnanou ze zahrad, kde jí lidé mají vysazenou. Je to ta, kterou koupíte ze školky. Jsou dřív než Ontario, obě stejné chuti, chutnější než Ontario. Ale Ontario je hezčí. Protože byly v zahradě vedle sebe, návštěvy to táhlo k Ontariu. Jak se šáhne na Zelenou, jestli už je akorát, je na ní vidět otisk prstů. Na Ontariu ne.  Pane Petře, s vaším sortimentem bych Ontario nezkoušel, jen bych ho příležitostně někde ochutnal. Náhoda přeje připraveným.

Před dvaceti pěti lety jsem koupil ve Vodňanech Oullinskou. Je velká asi jako standardní Zelená. A starému školkaři, panu Holému věřím, že je to ona. Jak tu někdo psal, že je Oullinská velká, byl jsem na vážkách. A ony jsou tedy nejspíše také dvě odlišné velikostí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 9.3.2013 23:23

No oni frantici v tom maji cekem jasno... jenze v tom jejich sortimentu..Reine Claude... je tolik moznosti, ze se v tom amater meho typu nevyzna.Nekdo pak neco priveze rekne, ze to je Oulinska a ejhle je to zcela neco jineho.Oulinska i na francouzkych web.str. je oznacovana jako s plody kolem 45-50g.Loni mi Oulinska plodila poprve a bohuzel moc toho na strome nezustalo, tak snad letos.Ze mam Oulinskou jsem si jisty.Zelenou uz bohuzel nemam, posla starim holka jedna.Take polska Ulena... jinak Oulinska je oznacovana s plody 45-50g.Takze pane Petre a pani Lido... letos snad budeme porovnavat ty nase Oullins.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.3.2013 10:36

Pokud máte Zelenou renglódu i Ontário jako pan Ivan, tak můžete určitě udělat zajímavé porovnání. V publikaci Pěstujeme slivoně se o Ontáriu vyjadřují pochvalně, stejně tak jako ve druhém vlákně o Oullinské renglódě, kde Honza okopíroval články ze Zahrádkáře. Myslím si, že Zelená renglóda bude mít výraznější a snad i sladší chuť, než Ontário, ale zajímalo by mě spíš srovnání s Oullinskou. Ontário zraje déle, a to až po ZR. Co se týče ojínění, tak to je stejné jak u Zelené renglódy, tak i u Oullinské, to znamená, že je každý dotyk na plodu vidět. Pokud to Ivanovi vadí, tak je pro něj Ontário asi lepší odrůdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.88 (?), 28.1.2024 22:35

Zelená ringlota je v chuti velmi dobrá ale problém je praskanie plodov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.81 (?), 1.2.2024 22:15

A co iné ringloty ako OPAL, ULENA, WAZONOVA?
Sú lepšie ringloty na myrobaláne alebo na st. julien? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.17 (?), 8.2.2024 23:03

Mám skorú červenoplodú ringlotu ktorá dozrieva okolo 20-25.7. Nadmorská výška je 330 m.n.m. Plody sú celkom velké červené. Mám ju asi 40 rokov. Nemám už lístok čo bol na nej keď som ju kupoval. Aké skoré odrody sa vtedy mohli predávať v Československu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika