Zelená renglóda a Ontário



Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?)
17.4.2011 8:27

Chuťově je Z.R. opravdu podstatně lepší. Ontario je vzhlednější a velmi ho napadají vosy. Rovněž vychvalovaná mirabelka Belamira Zelenou Renklodu v chuti nepřekoná, dokonce ani ne v obsahu cukru (měřeno 3 roky po sobě)  U té Zelené Renklody je ovšem velkým problémem monilioza.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 210.187 (?), 16.4.2011 17:20, zobrazeno: 16995x

V posledních letech se dostala znovu do oběhu starší odrůda, renglóda Ontário. Zajímalo by mě srovnání se Zelenou renglódou. V jednom starším atlase ze 60.let se psalo, že Ontário začíná ze sadů vytlačovat jakostnější Zelená renglóda. Z.renglódu znám. Ontário jsem měl možnost ochutnat jednou, ale nevím jestli to bylo opravdu Ontário. Pokud ano, pak by ten atlas z minulého století měl pravdu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 17.4.2011 8:27

Chuťově je Z.R. opravdu podstatně lepší. Ontario je vzhlednější a velmi ho napadají vosy. Rovněž vychvalovaná mirabelka Belamira Zelenou Renklodu v chuti nepřekoná, dokonce ani ne v obsahu cukru (měřeno 3 roky po sobě)  U té Zelené Renklody je ovšem velkým problémem monilioza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.170 (?), 6.5.2011 11:30

Podle mě je chuťově nejlepší Oullinská, ale je to asi věc názoru. Mě třeba moc nechutná Malvazinka a mejí ženě nejvíc...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 25.7.2012 16:59

Jen tak, aby řeč nestála, připomínám, že mám na malém stromku pár prvních plodů Zelené renglódy. Jestlipak mně škodliví činitelé nezabrání v jejich dozrání? Opodál zhruba stejně velký stromek Althanovy renglódy byl na jaře v "jednom květu", přesto je na něm asi pět plodů, sice z velikostí VV, ale je to přece jen málo. To Zelená r. udělala z minima maximum. 

Zelená renglóda asi před týdnem
Zelená renglóda asi před týdnem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 25.7.2012 17:26

Pane Petře, kdysi jsem ji měl, ale odešla. Už dávno po ní pasu. Kde jste ji sehnal?    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 25.7.2012 18:31

Myslel jsem, že Zelenou renglódu mají všude, alespoň tady ji všude vždycky měli, jako základní sortiment. V zásilkových prodejích určitě taky. Jinak, plodů na ní mám 25, na Althanově 15, to jsem se spletl. Jsou to malé stromky, ale jak jsem psal už někde jinde, cením si jich velice. Teď jsem chutnal přečasně zralou Oullinskou, ale byla nějaká vodnatá, bez chuti. Snad se to ještě zlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 12.8.2012 15:29

Chutnal jsem před chvílí jednu zralejší Zelenou renglódu. Dužnina byla už rozplývavá, chuť velmi sladká, ale jaksi koncentrovanější a sytější, než u Oullinské. Přesně to je ta Zelená renglóda po které se mi stýskalo. Tady se očekávání prozatím splnilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.3.2013 18:47

Pan rosti&slavík se ptal na renglódu Ontário, tak jsem ho chtěl upozornit, že v tomto vlákně je informace zkušeného pěstitele pana Boštičky. I tentokrát bych chtěl využít příležitosti a popřát panu Boštičkovi úspěšnou letošní ovocnářskou sezónu. Jeho názory a zkušenosti bych rád přivítal i v jiných vláknech tohoto fóra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 8.3.2013 19:30

Na Ontário se ptal p.Rostislav Krulikovský ve vlákně Královna Viktorie...,ale je dobré si připomenout srovnání Ontária x ZR x Bellamira, a překvapivým vítězem alespoň v tomto vlákně se stává... ZR.Přece jen si nakonec  vystačíme jen se Zelenou ringlotou.

Je Bellamira druhá, třetí v tomto pomyslném klání, nebo je to jen subjektívní názor jednotlivce.Nemohu zveřejnit své poznatky, protože jsem ji na podzim teprve koupil, a ještě není v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 8.3.2013 21:53

Oulinská je náááhodou vynikající cheeky... Nejdříve otrhám ještě tvrdší na kompot (v 1.dekádě srpna) a zbylé zlaté, sladké a voňavé přímo ze stromu vždy, když jdu okolo - a někdy chodím kolem dokola schválně wink... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika