Za kolik prodat slivovici



host - 43.70 (?)
20.9.2012 19:07

Také jsem jednu Oskoruši zasadil ale trpí monilií, tak pravděpodobně nebude mít dlouhého trvání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 2.2.2010 10:25

Pokud máte dobré podmínky pro pěstování a dost místa, klidně si oskeruši zasaďte. Jeden názor člověka, kterému nechutnala, nemusí být směrodatný. Možná se náhodou potkal z pálenkou z nepovedeného kvasu. 
Nevěřte, že všichni ti, kteří dají tolik peněz za oskerušovici a hodnotí ji jako top mezi destiláty, jsou lidé bez čichu chuti a vkusu. 
Kolik jsem již ochutnal nedobrých slivovic a přesto na švestky nezanevřu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.65 (?), 2.2.2010 10:29

Mám dost místa v sadu a začíná mě přepadat myšlenka na zasazení oskeruše.Nikdy jsem z toho pálenku nepil, docela by mě zajímalo jak chutná.

Jinak slyšel jsem, že za 1000kč/l...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 2.2.2010 10:44
ja asi cenu nereknu, tak to asi nemam, co psat... ale pokud bych ja mela svou palenku, tak bych ji neprodavala, protoze bych se sni radeji pohlubila mezi prateli nebo s rodinou, kazdy oceni z vaseho ovoce... ale pokud chcete penize nebo potrebujete, tak si ji prodejte... Ale ja spise velke mnozstvi treba svestek davam do prakticnejsich veci, kompoty a marmelady.. a kazdy mi jen rekne, ze vis kolik bych si s toho mela palenky... to slysim porad, kdyz je sezona svestek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.65 (?), 2.2.2010 11:48

Já to té svojí taky říkám, když třeba suší trnky, že v bečce by jim bylo líp, ale to je ve srandě. Věřte, že kdyby ti, od nichž slýcháváte tyto poznámky, ochutnali vaše kompoty a jiné dobroty, uznali by, ač neradi, že trnky-švestky jsou vinikající i v jiné formě než v kapalné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 2.2.2010 12:56

Kapalné švestky se mi ještě nikdy nezkazily. U kompotů se to občas s nějakou sklenicí stane. Krom toho, na tekuté nikdy nezapomeneme a u kompotů občas žena řekne, že musí udělat koláč, protože jsou už staré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 2.2.2010 15:04

Nu, kdybyste měla nadělat  ze 6 metráků marmeládu a kompot... Nezáviděl bych Vám to, ani při vaření, ani při konzumaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 2.2.2010 14:15
Pro pana 51.65 mám radu: udělejte si 10.4.2010 výlet do Tvarožné Lhoty na Slavnost oskoruší. Mnohé se dozvíte, mnohé ochutnáte / okoštujete/ a bude se Vám lépe rozhodovat.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 26.3.2010 16:02

Mám dost místa v sadu a začíná mě přepadat myšlenka na zasazení oskeruše.Nikdy jsem z toho pálenku nepil, docela by mě zajímalo jak chutná.

no, mě ta samá myšlenka napadla před rokem a hned jsem koupil dvouletou oskeruši v kontejneru. Teď je to skoro dvoumetrový špičák a letos by se mohla začít tvořit korunka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.7 (?), 18.9.2012 8:09

Už jsem to koštoval - právě v Tvarožné Lhotě, a silně mě připomínala jak chutí tak i vůní hrušky. Přesto jsem si jednu oskorušu zasadil. Už se sice nedožiju užitku, ale člověk nemusí za svého života všechno sežrat. Třeba to budoucí generace využijí, zhodnotí a ocení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 20.9.2012 19:07

Také jsem jednu Oskoruši zasadil ale trpí monilií, tak pravděpodobně nebude mít dlouhého trvání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika