Za kolik prodat slivovici



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?) 
31.10.2009 11:07

S panem 21.210 sice souhlasím, obávám se ale, že za 400 Kč se slivovice bude prodávat obtížně. Třebaže čistý švestkový destilát zn. Stock nebo Kosher slivovice v obchodě jsou ještě dražší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 21.210 (?), 31.10.2009 12:46

V obchodě jsem jen párkrát viděl pravou trnkovou slivovici, měla 50% a stála 480kč. Ostatní značky jako je Jelínek nevyrábí slivovici, mají vyjímku od EU, aby se to pouze Slivovice mohlo jmenovat. Jelinkova patokovice totiž obsahuje jen část destilátu, dále je přidáván lih a podobne bleee bleeee.. Proto ničí pověst pravé slivovici a spousta lidí ani neví jakou má cenu. Bohužel patokovice jsou předražené.. za zředěnou slivovici lihem platíte jelínkovi přes 300kč/l!!! Hrůza a děs!! A to je ještě je letošní, žádná uležená!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.210 (?), 31.10.2009 12:47

Ještě jsem zapoměl upozornit na to, že např. Jelínkova slivovice má pouze prach mizerných 40%  Domácí slivovice nemá žádná pod 50%, nejčastěji 52%!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 31.10.2009 13:48

Schválně jsem nepsal o Jelínkově slivovici, nýbrž Stock, který prodává v nejvyšší řadě čistý destilát. Nikoli 50% nýbrž 45%. Mylím, že i Jelínek svou zlatou má 45%. To, že Jelínkova je řezaná lihem mě taky překvapilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.9 (?), 8.11.2009 23:13

Dobrý den.Vy tady tomu Jelínkovi ale dáváte! Vždyť kde by tolik švestek sehnal, aby mohl vyrobit absolutně čistý destilát?A to ty švestky prý nakupuje někde v zahraničí..Možná dobrý námět na využití nevyužité orné půdy.Nasadit švestky a hotovo:-) Jinak souhlasím s tím, že kvalitní slivovice ze švetek by se měla doma uchovat v demižonu na"horší časy ".Ale, že jí letos je!!Jinak cena slivovice u nás na Kroměřížsku je 250-270kč-Za přenechání :-) jednoho litru.

Denis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.138 (?), 16.11.2009 20:16
Pane Denisi a zamyslel jste se nad tím, proč Jelínek dováží ze zahraničí? Jde především o cenu, proto se mu vyplatí nakupuvat nevyzrálé švestky, aby vydržely přepravu, někde na jihu Evropy. Co to pak může být za kvalitu a kolik mu z toho nateče, asi proto musí přidávat líh. Založení sadu a péče o něj není levná záležitost a našim pěstitelům se mu asi platit nechce. Zajímal jsem se o to, jestli Jelínek nějaké ovoce z našich zdrojů vykupuje a hlavně za kolik, ale na netu jsem na nic nenarazil. Vemte si, že i hrůšky dováží z Jížní Ameriky a už tam má tuším i pálenici. Takže u nás můžeme vysadit co chceme s vidinou toho, že nám to shnije pod stromem, vždyť už ani sběrny ovoce nejsou moc vidět, a když tak vykupují padaná jablka za 10 haléřů :-( 250 Kč/l Zdraví Pepa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.9 (?), 18.11.2009 22:18

Pane Pepo souhlasím s Vámi.Ať si dováží Jelínek ovoce odkud chce.Ta pravá, dle mého názoru chutná slivovice je z našich vyzrálých švestek.Problém s nákupem různých zemědělských komodit z jiných států si musí pošéfovat naše vláda.S tím tady nic nenaděláme a jen můžeme brblat.Tímto zdravím všechny skalní zahrádkáře.

Denis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.33 (?), 22.9.2012 9:16

1,50kč za kg padaných jablek taky oničem:(raděj 4 tuny ze sadu vypalím a prodam: D :) jelínek a vypal zrak líh a umělí dochucovadlo aby palenka obsahovala samí Ečka... a doma mam i demižony s 50 letou 60letou a 70 let strarou slibovicí 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.102 (?), 18.9.2018 13:39

Byl jsem v Srbsku, v palírně nědaleko Kragujevce, kde stály dvě Jelínkovy velkokapacitní cisterny. Veškerou hrubou produkci odtud prodávají do Vizovic. Tedy to je odpvěd na to, kde ty švestky shání... Václav Štěpánek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.17 (?), 17.9.2012 22:18

Vloni /2011/ strýc prodal pár lahvinek kvalitní SLIVOVICE vypálené v kvalitní pěstitelské pálenici za 600kč/l a dalo by se říct, že se jen "zaprášilo"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika