Vyžrané pupeny



host - 43.70 (?)
1.5.2012 5:26

Taky bych to tipoval na monilii. Odstřihněte kousek větvičky a jestli bude řez a po odříznutí kůry zelenébude to nejspíš vyžrané ale jestli kůra začíná hnědnout tak to bude monilie. Vloni jsem měl úplně stejnou Gabrovskou a podezříval jsem hryzce, byla to monilie, horší než šarka i hryzci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 202.224 (?), 29.4.2012 19:29

Taky jsem se rozhodla, že to bylo ptactvo (jsme zakladatelka tohoto vlákna), takže strom dostal na sebe několiko sad CD a ptactvo už se zbylých pupenů nedotklo. Utvrdil mě v tom fakt, že vyžraná byla část u živého plotu, kde vrabci a jiné ptactvo sídlí. Teď už sedají jen na plot a na strom se bojí. Příští rok tedy nezapomenu před vyvěsením bílých lepových desek vyvěsit ještě strašáky na ptáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 1.5.2012 5:26

Taky bych to tipoval na monilii. Odstřihněte kousek větvičky a jestli bude řez a po odříznutí kůry zelenébude to nejspíš vyžrané ale jestli kůra začíná hnědnout tak to bude monilie. Vloni jsem měl úplně stejnou Gabrovskou a podezříval jsem hryzce, byla to monilie, horší než šarka i hryzci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.224 (?), 16.5.2012 11:38

V konečném důsledku je to už jedno, aspoň někdo se nažral (vrabčáci na pupenech), ten zbytek květů sice dal plůdky, ale Bonifác je zmrazil, takže švestky ani blumy letos opět nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika