Vosy - jakv se jich zbavit?



sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?)
14.9.2011 20:28

nejlepsi bude dat ty petky, ale co k pivu jeste nejakou ovocnou stavu asi, uvidim

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?), 14.9.2011 16:01, zobrazeno: 10481x

Vcera sem se nestacil divit kolik bylo vos na zahrade na trnkach vetsina vyzranych na zemi...

Slysel jsem o pivu, ktere se hodi dat do PET lahve na strom, pridat jeste neco spolehliveho??

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 14.9.2011 19:55

Dobrý večer. Pivo v petce je dobré, ale problém neřeší. Sedněte si kousek dále a sledujte kterým směrem vosy lítají s potravou. Jděte tím to směrem a najdete hnízdo. Nyní již záleží na vás jak to hnízdo zničíte. Jenom tak na okraj. Máteli někde v okolí rybáře závodníka ten si na vaší zahradě najde hnízda a upotřebí vosí larvy jako skvělou nástrahu pro lov ryb na plavanou. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sneck - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 22.16 (?), 14.9.2011 20:28

nejlepsi bude dat ty petky, ale co k pivu jeste nejakou ovocnou stavu asi, uvidim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Varmuža - (8) - 76.239 (?), 8.10.2011 13:51

   Dobrý den, já zavěšuji na 4 hrušně po 1 ks 1,5 l pet lahve, je tam sirup, nebo pivo, ovocná voda. Náplně až skoro 1l.Letos bylo asi v každé pet asi 50 a víc utopených vos a sem tam i nějaký sršně. Pokud by toto prováděli i sousedé, tak věřím, že by letos nebyly vosy. Ale chce to zavěsít na každí zahradě aspon 7 pet lahví a podle celkového počtu se vosy omezí minimálně o 2 třetiny.  Hlavní je, že to funguje a je to laciný lapač vos. V žádné nebyla včela, což mne potěšilo. Příští rok zavěsím skoro na každý strom a domluvím se i se sousedy. Zdraví Ladislav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.219 (?), 16.9.2011 8:21
Sledujem, že to pravdepodobne nebude cukor, čo osy tak priťahuje. Všimol som si totiž, že napr. niektoré menej sladké bobule hrozna, najmä s chrumkavou mäsitou dužinou, osy bleskovo vyžerú, ostane iba šupka, zatiaľčo zabudnuté strapčeky skorého hrozna s obsahom cukru okolo 30 stupňov nechávajú bez povšimnutia. Zrejme potrebujú pre výživu svojích lariev aj pektíny či bielkoviny. Tento názor potvrdzuje fakt, že po kúskoch surového mäsa sú osy ako divé. Likvidácia hniezd je problematická. Stavajú si ich v každej skulinke-pod strešnou krytinou, v suchej zemi v dierach po myšiach... Vo vinohradoch nie sú strešné tašky a pritom ôs je v tomto roku viac ako hrozna. Prenocujú aj vnútri strapcov. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
petrko1 - (1) - 194.70 (?), 16.9.2011 10:34

Nezáleží na druhu piva, může to být jakékoliv!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.134 (?), 5.10.2011 8:19

Měl jsem vosí hnízdo ve stráni u domu v zemi a vzhledem k četnosti obyvatel jsem váhal se zásahem, čekal jsem na mrazy až zahynou samy.

Tedy jeden pokus jsem v létě udělal, zacpal jsem jim vchod betonem, ale to potvory ho vyhrabaly.

Včera mě matka zavolala, ať se jdu na něco podívat-v místě hnízda byl otvor cca 25 cm v průněru, hnízdo rozhrabané a kusy hnízda rozházené v okolí vyhrabané díry.

Máte někdo tušení, co dokázalo hnízdo zlikvidovat?

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.19 (?), 5.10.2011 9:55

Řekl bych liška. Identické výhraby jsem letos viděl i u nás na loukách... Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.66 (?), 8.10.2011 21:00

Tak dle informace místního myslivce se jedná o psíka mývalovitého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 22.7.2020 20:16

Dobrý večer,
Dnes při pohledu pod střechu na chatě jsem si všiml vosího hnízda, které je již dost veliké.
Běžně likviduji malé hnízda i přes den kdy jsou vosy aktivní, BROS sprej hasičák na vosy a sršně. Účinek je okamžitý a vosy se již na místo nevrací.
Tato situace je mnohem horší vzhledem k velikosti. Hnízdo je vzdálené od vstupu kde mohu přípravek použít asi 4 metry, teoreticky by šel použít, ale nevím co se stane.
Vosy jsou méně aktivní večer a nebo brzo ráno kdy by se dal přípravek použít.
Máte někdo s tímto problémem zkušenost?
Likvidace přes hasiče nelze provést neboť se nejedná o veřejné místo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika