Velká červenofialová ryngle



mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?)
4.4.2009 23:23

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 176.18 (?), 30.3.2009 19:52

Ta má tchýně ji také měla růžovofialové plody, to jen v tom popisu byla psaná i žlutá barva. Jinak adresa na ten obrázek Viktorie je : www.brogdale.org.uk/image1.php?varietyid=2815           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 30.3.2009 19:54

Podíval jsem se na ten odkaz. Ano, ta Victoria Emla se té mojí hodně podobá.
    Nechci Vás zrazovat, ale chuti z dětství míváme značně idealizované. Svou chuťí slíva Viktorie ty ostatní nijak zvlášť nepřekonává. Je velmi plodná, ale sladkostí pokulhává za modrými švestkami (Gabrovská, Valjevka, Tulu gras, aj).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 30.3.2009 20:40

Já Vám rozumím, ale ono asi nejde jen o vysokou sladkost. Tahle slíva měla takovou vyváženou, celkově lahodnou chuť, tak akorát tuhou dužninu, šla pěkně od pecky, prostě fakt vynikající. Máme dosud žijící strom kulatější a určitě větší modré slívy a řadu žlutých kulatých menších.Názvy neznám, stromy jsou velmi staré.  S chutí té (zřejmě) Victorie ale nemají mnoho společného. I když uznávám, že jsou sladší.

Pamatuji dokonce příhodu, kdy moje maminka vzala tyto slívy do práce a jedna kolegyně před ochutnáním pouze podle pohledu vykřikla: "kdo sem dal takové krásné broskve?? "(ona ale byla z velkého města ). A fakt je ten, že úroda na ní byla vždy obrovská.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 3.4.2009 18:27

To Vašek

Jestli stále sháníte tu ryngli Victoria, tak jsem dnes viděl v Brně v zahradnictví Čtyřlístek v Bystrci stromek této odrůdy dovezený z Holandska.

V květináči vyvázaný do tvaru kordónu na dřevěné konstrukci asi metr na metr za 990 Kč.

Takže by ho mohli mít za stejného zdroje i jinde. Za tu cenu se asi hned tak neprodá, takže tam na Vás čeká...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 3.4.2009 21:07

Děkuji moc všem, kteří se o mě s takovou péčí a láskou staráte a pomáháte mi .

Díky pane Jančo. Zatím to vypadá, že poněkud ušetřím, protože se mi podařilo kontaktovat p.Jelínkem doporučenou osobu.Tou je p.Zdeněk Jedlička z Kladrub u Vlašimi.Snad tu ten kontakt chvíli vydrží pro ostatní, původní od p.Jelínka byl smazán(mimochodem, jsem dlužníkem, pane Jelínku). Tento pan Jedlička už teď na jaře tuto odrůdu nemá, ale jsme domluveni na podzim, má je naočkované - snad v dostatečném množství.

Paní Lído, třeba se tam na podzim potkáme, ale jestli máte ještě někdo zájem, tak mi tam hlavně něco nechte!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 4.4.2009 23:23

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.153 (?), 18.4.2009 10:48

Dobrý deň! Náhodou som našiel stránku, kde by Vás mohla zaujímať odroda " Merunková".  Ja som tam tiež našiel konečne jednú starý ringlotu, ktorá má úžasnú chuť " Babča"  a sadil ju ešte môj dedo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 18.4.2009 12:38

Dík za odkaz.Mám to za humny a nevím o nich.

Meruňková a Babča se velmi blíží Victorii zbarvením, tvar je ale více kulovitý, Victoria je vejčitá. Za zkoušku ale jistě stojí všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 97.236 (?), 18.4.2009 21:38

Toto vyzerá ako ringlota môjho detstva.

Victoria
Victoria
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika