Velká červenofialová ryngle



mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?)
29.3.2009 14:49

Koukal jsem se znovu na ty fotky 1.fotka  a druhá fotka  na brogdale.org.uk Victoria (EMLA) (1976-046).  Myslím že tam vyfotili stejnou odrůdu, težko bych tam hledal chybu. První je focená na sluníčku a druhá někde na stole bleskem, proto vypadají rozdílně. Viděl jsem tuto odrůdu u nás ve školce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 176.18 (?), 28.3.2009 22:06

Tak jsem se proklikala až k Viktorii - ta 2.fotka odpovídá.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 28.3.2009 23:32

Děkuji paní Lído, tak to jsem opět na začátku, protože té slívě, kterou jsem popisoval vzhledově odpovídá (na mém monitoru ) spíše ta 1. fotka-ta nahoře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 29.3.2009 14:49

Koukal jsem se znovu na ty fotky 1.fotka  a druhá fotka  na brogdale.org.uk Victoria (EMLA) (1976-046).  Myslím že tam vyfotili stejnou odrůdu, težko bych tam hledal chybu. První je focená na sluníčku a druhá někde na stole bleskem, proto vypadají rozdílně. Viděl jsem tuto odrůdu u nás ve školce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 3.83 (?), 29.3.2009 16:23

Děkuji za odpověď pane Jelínku. Budu Vám věřit, neboť tuto vzpomínku na dětství zatím tak marně sháním po okolí, že už jsem z toho blázen.

Můžete mi prosím poradit, kde bych ji sehnal? Vašek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 29.3.2009 23:09

Našla jsem další fotky Victorie na "garten, fotogalerie prunus domestica", a na "ovoce-zelenina, atlas rostlin" píšou: plně samosprašná, dobrý opylovač, velké vejčité plody - žluté s nachovým odstínem, žlatožlutá dužina. Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 29.3.2009 23:48

Moc děkuji, jen mi tedy potvrzujete, že tip na Victorii bude ten správný.

Teď ji ještě dokázat sehnat  .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 30.3.2009 13:47

No, to jsem se Vám právě po ní dívala... Byla jsem asi na třech vyhledávačích, ale českou nabídku k prodeji jsem nenašla, je např.anglicky psané - ale tam ji nabízejí... Docela by mě zajímalo, jestli ji seženete. Ještě také "jukka, s.r.o." nabízí nějakou obrovitou novinku (podle fotky do celé dlaně), ale to je nějaká nová odrůda.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 30.3.2009 14:21

Budu ji shánět, co mi budou síly stačit.Dám vědět.Ta chuť je prostě nezapomenutelná. Vašek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 30.3.2009 14:16

Přiznám se, že slíva Viktorie, kterou mám na zahradě není žlutá s odstínem, jak píše Lída, nýbrž souvisle tmavorůžová - asi jako v Malé pomologii - třešně švestky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 30.3.2009 14:30

Děkuji pane Vysloužile, asi to vybarvení mohlo záviset na kvalitě půdy a stanovišti. Já si ji pamatuji naprosto přesně ( jak už jsem psal výše) takovou, jaká je k nalezení (po chvilce listování podle abecedy) v odkazu, který sem dal 20.8.2007 ve 22.06 hodin pan Jelínek.Odkaz je původně na odrůdu Denbigh v anglickém katalogu a je škoda, že sem neumím dát přesný odkaz na stránku zobrazující přímo Victorii. Byla by šance, že by se na ni koukla řada lidí, kteří ten odkaz hledat zpětně nebudou a třeba by někdo poznal a poradil, kde koupit stromek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika