TopTaste shodila všechny listy



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
27.6.2017 23:20

Moje Toptasty naopak silně zahustily jinak řídkou korunu, protože jsou bez plodůangry, tím u mě silně klesly v ceně, dokonce jsem je chtěl vysadit ve vyšší poloze na Vysočině. To bych tomu dal.frown Třeba takový chuťově celkem průměrný Topgigant je vůči mrazu v květu mnohem odolnější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.241 (?), 27.6.2017 12:15

Když půjdeme do podrobností:
1. Ponravy se živí rostlibnami - hl. kořínky, ne vlhkou půdou.. Pod hromadou klestí nic neroste. Je to dobrý úkryt pro dravé brouky (střevlíky aj.), prbvda i myši, ale i lasičku.
2. I kdyby se tam ty ponravy stahovaly - tak nechť, tam nenadělají škod jako v záhonech. Vzhledem k délce larválního cyklu listorohých brouků (chrousti, zlatohlávci, nosorožíci...) 2-5 let to k jejich namnožení vést nemůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 29.160 (?), 27.6.2017 12:56

Použil jsem Wuxal Kombi MG cca 40ml na 12l vody.

Na Wangenheimově mám pouze tento stromek, jinak Mirobalán.

Sad je na Kyjovsku.

Se stromkem je nejspíš ámen nebo lze nějak zachránit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.79 (?), 27.6.2017 15:26

Hlboko zrezať, polievať,nastlať pokosenou trávou aby udržiavala vlhkosť a modliť sa.

afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 29.160 (?), 27.6.2017 21:53

Vyfotil jsem dva dosud držící listy z obou stran. Na kmínku se objevil klejotok.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.139 (?), 27.6.2017 22:27
Na listoch sú prejavy klasterosporiózy, ale to je pomerne bežná záležitosť a kvôli tomu strom listy nezhadzuje. Často máme tendenciu hľadať za problémami stromkov nejakú chorobu, a opomíname tzv. abiotické faktory. Je to samozrejme len v rovine dohadov, ale najpravdepodobnejšou príčinou je podľa mňa nedostatok vody pri horúcom počasí. Slivky všeobecne neprenikajú koreňmi veľmi hlboko, a pri danom podpníku (W.) a mladom stromku to platí dvojnásobne. Myrobalán predsa len zabezpečí stromčeku viac pôdnej vlahy (korení hlbšie). Bohužiaľ, ten glejotok asi neveští nič dobrého. Ak nemáte možnosť závlahy, tak (ak by bolo treba stromček vymeniť) je asi lepšie vyhnúť sa W-podpníkom. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 27.6.2017 23:20

Moje Toptasty naopak silně zahustily jinak řídkou korunu, protože jsou bez plodůangry, tím u mě silně klesly v ceně, dokonce jsem je chtěl vysadit ve vyšší poloze na Vysočině. To bych tomu dal.frown Třeba takový chuťově celkem průměrný Topgigant je vůči mrazu v květu mnohem odolnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.175 (?), 29.6.2017 17:25

Moje Toptasty naopak silně zahustily jinak řídkou korunu, protože jsou bez plodů, tím u mě silně klesly v ceně, dokonce jsem je chtěl vysadit ve vyšší poloze na Vysočině. To bych tomu dal. Třeba takový chuťově celkem průměrný Topgigant je vůči mrazu v květu mnohem odolnější.

Ja som pán Petr z Toptastu sklamaný mám ho druhý rok na podnoži wawit, rastie silno do výšky, tiež nemám na ňom tento rok žiadne plody aj keď pekne kvitol.Naviac táto odroda silne trpí moníliovým úžehom.Zo starších nemeckých odrôd sa vydarila asi najviac odroda Katinka.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 28.6.2017 5:17

Pokial v blizkej dobe neplanujete zabezpecit moznost pravidlenej a vydatnej zavlahy, tak sa s tym stromcekom radsej rozlucte a na jesen si TopTaste zasadte na myrobalane. Wangenheim do vasich sucasnych podmienok je absolutne nevhodny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 28.6.2017 7:02

Většina kyjovska je to pahorkatina a pokud vím má půdy většinou hlinité, takže proč by ne podnož Wangenheimova. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.6.2017 8:57

Proč ne? Odpověď dal zadavatel už prvním příspěvkem.
Jinak samozřejmě - při adekvátní péči, připravené půdě, pravidelné zálivce, boji s plevely a potřebě spíš menších stromů můžete vysazovat slivoně na Wangheimově kdekoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika