TopTaste?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 43.70 (?) 
26.8.2012 12:20

Těžko říct, pane petře, já jsem kupoval Toptasty v Malenovicích ve Zlíně. Za dva roky po výsadbě začaly plodit a plodí každý rok. Loni přeplodily a byly skvělé chuti, letos mají o něco méně a jsou takéž výborné. Od pecky jdou, pokud jsou zralé a měkké bez problémů. Před dvěmi lety jsem koupil jeden Toptast v Jukkce Uh. Ostroh. Letos byly první plody ale zdá se mně, že mají trochu odlišnou chuť tak nějak do rynglí, odlučitelnost od pecky je bezproblémová. Přitom růst koruny(habitus) je identický s těmi z Malenovic. Zatím jako jediný neduh je náchylnost k monilii ve dřevě, plody plesniví ale podstatně méně než Stanley, Hamanova, Durancie nebo Domácí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 4.5.2013 7:43

Mohu potvrdit, že Top Taste už ve třetím roku po výsadbě v našem Valašském regionu "chytá" monílii ve dřevě. Ovšem daleko méně než Jojo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.5.2013 10:34

Tady Toptaste moniliovým úžehem netrpí. Na myrobalánové podnoži se ale dosti vytahuje a žádný přeborník v kvetení to prozatím není. Nedej bože, aby mně moucha pilatka žlutá nebo pilatka švestková znemožnila dozrání alespoň těch pár snad opylených plodů. A hlavně bych taky nemohl např. s Milošem porovnat první plody odrůd Topstar, Topgigant a Topking. Provedu raději ještě nějaké další opatření proti těmto obtížným mouchám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.133 (?), 13.9.2013 21:37

Top taste je švestka a né pološvestka. Od pecky se dá poměrně snadno oddělit. Já koupil 4 stromky přes internet od pana Peška a jsem velmi spokojen snáší i drsnější počasi nizkého jeseníku (mezi opavou a olomoucem)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 13.9.2013 22:35

Haganta, President,Toptaste jsou pološvestky dozrávající +- uprostřed září.Odlučitelnost pecky není rozhodným znakem.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.244 (?), 24.4.2017 9:59

Jestli je to švestka, či pološvestka je slovíčkaření, ale tady fundovaní píší:‚Toptaste‘

Patří mezi nejnovější odrůdy švestek a ještě nedávno se považovala za ideální pro pálení. Pochází z křížení odrůd ‚Valor‘ a ‚Domácí velkoplodá‘ a řadí se mezi takzvané pravé švestky. Velmi brzy vstupuje do plodnosti, dává bohatou a pravidelnou úrodu. Švestky jsou středně velké, dosahují hmotnosti 34 až 40 gramů a mají výraznou aromatickou chuť, která se může rovnat chuti domácích odrůd. Vítaný je i vysoký obsah cukru, díky čemuž je výtěžnost destilátu vysoká. Ovšem někdy může být chuť slivovice mdlá, proto se doporučuje nakládat ji ještě s dalšími odrůdami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.142 (?), 13.3.2014 7:22

Můžete mi prosím poradit zda odrůda Top Taste je vhodná do 600-650 mnm (okolí Starého města pod sněžníkem)? Budu ji používat na pálení. Dále mi doporučovali zakoupit sazenice v zahradnictvích, které jsou ve vyžších polohách, rozhodně prý nekupovat sazenice někde na Hané a potom je vysadit na horách. Máte s tím prosím někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 13.3.2014 7:29

Jestli koupíte stromky na Hané anebo někde u Prahy je úplně jedno.Další z běžně rozšířených mýtů.Rozdíl je spíše v půdě.Zda byly stromky pěstované v hluboké, úrodné,nebo naopak v lehké.Převážná většina školek má však půdy spíše těžší.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 13.3.2014 7:38

Jo, neříkám,že z lehčí, nebo těžší Vám porostou lépe.Ony Vám porostou ty i ty.Pěstované na lehčích půdách stromky mají většinou více jemnějších kořenů.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 13.3.2014 9:56

Okolí Starého Města p. Sněžníkem znám velmi dobře. Nechci Vám kazit elán, ale slivoní, kterým se tam daří mnoho není a Toptaste k nim nepatří. Ony Vám tam vyrostou i zaplodí, ale nevyzrají do odpovídající cukernatosti. Raději bych volil skořejší a méně náročné odrůdy (Hanita, Wangheimova), za zkoušku by stály i dřív dozrávající pravé švestky (Hamanova?)
   Tak jak Vám radí ostatní, je úplně jedno, kde stromky koupíte.  Doporučil bych Velké Losiny. Ne proto, že je to v podhůří, ale mají sadbu kvalitní, nejsou jen prodejci, sami si ji pěstují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika