TopTaste?



host - 227.61 (?)
20.12.2013 20:04

Ďakujem Vám pán PaR za odpoveď, určite si niekam z tých miest ktoré ste mi napísali pojdem to TOPTASTE kúpiť, ako dlho máte tie stromky? Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.12.2013 21:09

Pokud přehlédnu vzhled plodů Topfive, pane Jano, tak co se týče chuti, pan rosti&slavík prozatím moc "radostnou písničku nezazpíval". To se však ještě může změnit. Naopak pan Fiala je s touto odrůdou spokojen, jak píše. Když dovolíte, tak tímto pozdravím nadšeného ovocnáře pana Milana Fialu. Přeji méně pracovního zaneprázdnění a více času na stromečky, pane Milane. Jinak ale pravda je, že z hlediska vzhledu, mnou vychvalované Stanley a Toptaste, jsou v kvalitě plodů také dosti problematické. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.43 (?), 25.12.2013 11:05

Mne sa páči na Topfive len jeho krásne modrá farba pán Petr, neviem akú má chuť nemal som možnosť ho ochutnať, ale treba brať v úvahu že pestovateľské podmienky Trnavy a severnej Moravy sa nedajú zrovnávavať, ja keby som býval v Trnave tak bez obáv zasadím Presentu aj Topend, lenže tam nebývam a tak týmto dvom októbrovým (říjnovým) slivkám sa radšej vyhnem pretože viem že u mňa by ani jeden rok nedozreli do potrebnej kvality a zbytočne by zaberali miesto iným odrodám ktoré plánujem zasadiť. S tým Stanley a Toptaste úplne s Vami súhlasím, skúsim kúpiť Toptaste od niektorého z predajcov ktorých mi napísal pán PaR a uvidím či pojde u mňa od kostky alebo nepojde. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.61 (?), 20.12.2013 20:04

Ďakujem Vám pán PaR za odpoveď, určite si niekam z tých miest ktoré ste mi napísali pojdem to TOPTASTE kúpiť, ako dlho máte tie stromky? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 21.12.2013 20:23

Čtyři až šest let po výsadbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 10.2.2014 12:00

Dobrý den. Chtěl bych si koupit slivoň Toptaste na méně vzrůstné podnoži. Nevím však zda na podnoži St. Julien nebo Wangenheimova. Můžete mi poradit na které podnoži roste lépe, rodí lépe, jde lepší od pecky atd. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 10.2.2014 12:26

Mohu porovnat pouze podnože Wangenheimová, a Krymsk 2.V důsledků stísněných podmínek mi nejlépe vyhovuje  kombinace -odrůda/podnož Toptaste+podnož wang.Toptaste je navzdory některým slaběji rostoucím recenzím , u mě je to odrůda silnějšího růstu.Na podnoži wang roste docela rozumně.Dobře, adekvátně přirůstá, vytváří postranní obrost,a plodí ovoce s odlučitelnou peckou.

Na podnoži krymsk 2 roste o poznání bujněji, než na wang.,a prvním rokem plodnosti stromek poskytl plody s částečně neodlučitelnou peckou od dužiny.Dalšími roky,až stromek lépe zakoření, se nedostatek odlučitelnosti může napravit, ale intenzita přirůstání zůstane nadprůměrná, nebo ještě zesílí.

Podnož ST julien A lze považovat za středně vzrůstnou, až slaběji rostoucí, ale předpokládám, že je o málo silněji rostoucí než wang.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.2.2014 18:35

Co říká pan rosti&slavík v minulém příspěvku, je asi bohužel pravda. Je špatnou odrůdovou vlastností, když na bujněji rostoucí podnoži jsou plody Toptaste neodlučitelné od pecky, nebo jen částečně a na slaběji rostoucí podnoži jsou odlučitelné dobře. Jelikož mám oba dva stromy na myrobalánu (ten druhý jsem kupoval jako Topfirst), mám prozatím plody zcela neodlučitelné od pecky. Protože ale jejich chuť bude stejná, což je moje domněnka, jako na podnoži slabé, kde jsou odlučitelné, tak jsem se s tímto podivným úkazem už smířil. Zvláště, když se množství květních pupenů rok od roku zvyšuje. S poměrně nízkou plodností na myrobalánu jsem totiž také nebyl spokojen. Což se v pozdějších letech upraví, jak to vypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 27.7.2014 21:21

Srdečně zdravím. Při pohledu na vybarvující se plody Toptaste si opět nemohu pomoci a dovolím si tentokrát prohlásit, že tuto odrůdu považuji za nejperspektivnější odrůdu posledních let. Proč? Protože se jedná o pravou švestku (Blažek, Kneifl-Pěstujeme slivoně), jejíž plody vydrží v pevném stavu dlouho na stromě, aniž by podléhaly nepříjemné moniliové hnilobě. To je pro mě naprosto úžasná vlastnost. Navíc, jak je vidět i na bohatě zaplozených stromech si valná část plodů podrží i svoji velmi přítažlivou velikost. Co se týká trvanlivosti zralých plodů na stromě, tak kam se na Toptaste hrabou pološvestky a to i mnou "ospevované" Hanita a Gabrovská. Možná, že je bláhové Toptaste stále věřit, když se plody později "propadnou" do fádní sladkosti a jsou zcela neodlučitelné od pecky, ale když mně stále dávají naději ty některé, ale spíše vyjímečné plody, s odlučitelnou peckou, pevnou dužninou a výbornou "pravošvestkovou" chutí.

Toptaste
Toptaste
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 9.8.2014 14:49

Toptaste je tento rok velmi velka sladka štavnata ked bude pokračovat pekne počasie cukornatost bude stupat.

TOPTASTE
TOPTASTE


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.46 (?), 9.8.2014 17:09

Máte krásne plody Toptaste, akého máte k nej opelovača? Je odlučiteľná od kostky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika