Topper - senzorické zhodnocení destilátu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 47.253 (?) 
23.2.2016 10:48

Dobrý den,

to co zde znovu pan 248.32 píše mi nedovoluje nereagovat. Vyzdvihuji jeho praktické znalosti a letité zkušenosti. Ale řada poznámek je úplně mimo. Nezlobte se, ale připomíná mi rétoriku jehovistů. Př.:  "Ukážete jim čistý list papíru A4 a oni vám do očí řeknou, že jeho barva je černá jako noc. Není na tom nejhorší to, že to řeknou, ani to, že tomu věří, ale to, že jim to kloudnými argumenty v diskuzi nejste schopni ani vyvrátit."

Každá další kopie vytvořená z té předešlé je postupně míň a míň čitelná"

Jakto, že Vaše vlastní buňky po několika děleních, kdy dochází k replikaci DNA nezemřou? Protože existují reparační mechanismy, telomerázy apod. Zkuste si najít na webu něco o totipotenci. S rouby přenášíme zárodky dělivých pletiv - tzv. meristemy, které mají stejnou DNA jako původní mateřská rostlina.

"Každý člověk, čím prodělá více operací je více náchylnější k nemocem - obranyschopnost"

Lze komentovat jedině ironickou otázkou. "Dávejte si pozor na nože a vůbec záděry či odřeniny na rukou - dostávají se Vám do těla patogeny."

Je to zapříčiněno tím, že se nemnoží výsadbový materiál ve sterilním prostředí, myšleno roubování, očkování. Je to operativní zákrok!

Mluvit o operaci je nesmysl. Patogeny se potenciálně dostávají do řezných ran při každoročním řezu, sání mšic, opadu listů apod. Škodit a DNA ovlivňovat mohou pouze viry.

Stačí se dotknout řezné rány prstem přikládaného roubu a slaný pot z prstů zabrání zdárnému růstu budoucího roubu a pod.

Ano. Ale pot/houby/bakterie nemění DNA.

Každým stupněm množení se do ran dostává více a více patogenů, infekcí, virů a pod. (v každém státě jsou jiné)

Ano, viz předchozí odpověď.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 248.32 (?), 23.2.2016 12:12

Ano sady mám v k.ú. Petrov a Strážnice.

Tím systémem jakým to dělám, tak nezavlažuji, jen první dva roky po výsadbě výpěstku na místo.

Výmluvy na sucho jsou úplně zbytečné.

Hrušně na kdouloni jsou úplný propadák z mých praktických a (ne vědeckých zkušeností). Kořenový systém je převážně jen kolem kmínku.

Stromky se ohýbají k zemi už pod tíhou 5 hrušek!

Nechci se zase pouštět do těch zfetovaných inženýrků, kteří to začaly propagovat, doporučovat atd., nebo bych zase rozbil klávesnici u PC!!

Na myrobalánu je ta úroda později - jen se roky staráte a nic z toho a navíc stárnete!

Proto používám ten St.J.A vypěstovaný ze semene, má přirozenou cestou narostený kořenový systém!!!

Ne jak na těch proschlých klacících, kde je kořenový systém uměle vytvořen za pomoci chemie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 23.2.2016 13:20

St. Jul. A ze semene - jedinci nemusí mít totožné vlastnosti (opylení), navíc tady u podnoží nevadí xx-tá "generace" se všemi těmi důsledky, které výše uvádíte?

Jinak hrušky na kdouloních v horších půdách opravdu jen živoří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 23.2.2016 16:39

XX-  tá generace vadí pane, nemá ty totožné vlastnosti jak sám uvádíte. (bavíme se o množení semenem) Jsou, ale vyruprosté, a o to jde!!!

Doposud všechny podnože z Holanska asi (semenné), které jsem vyděl byly "jedna jak druhá" velikost, průměr, zdrav.stav takže NOO Problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 23.2.2016 13:38

St.J.A se nemnoží semeny (generativně) ale jen a pouze řízkováním. Už jenom to, že někdo vezme St.J.A a ozdravenou (viruprostou) v invitro kultuře ji začne množit je dostatečný důvod, aby se prodávala pod jiným jménem.

To co považujete za semenáče asi budou letní řízky a tedy od fáze zakořeňování o jednu vegetační sezónu starší než to co jste, Pepíku, prohnal kotlem Atmos. A nevěřte tomu, že by při množení v holandsku nepoužili chemii. Tam je možné, že budou řízky zakořeňovány v inertním substrátu (perlit, minerální vata, tuf,...) s hydroponickostimulačním roztokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 23.2.2016 16:47

Stando, nevím jak to množí v Holansku, od samého kořene je to jednoleté dřevo délky 70 cm a tlouštky tužky.

Příští týden je budu mít -tak dám foto a řekneš mi jakým způsobem k takovému výpěstku přišly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 23.2.2016 19:50

... a ještě na druhou stranu (dolů) to má 40 cm kůlový kořen?

To abych se přijel podívat osobně. blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 23.2.2016 21:37

Stando, loni to tak bylo i kůlový měly.

Na pohled jsem nabyl přesvědčení, že jsou množené semenem, proto jsem to tak prezentoval.

Ale ty to poznáš líp než já, nevím co to je přesně za technologii a způsob množení.

Ale je to téměr shodné jako, když si množím podnože myrobalán z pecek mirabelek žlutomasých stejně jak to dělá školka v Kyjově (oni je ale nakupují za 3 kč ve velkém nnožství).

Já používám místní pecky z mirabelek - ze 70% je růst vyrovnaný, zbytek oheň...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.11.2017 16:47

Škoda, že se Topperu věnoval jen první příspěvek vlákna. Tato slivoň je v prodeji, i když nechápu přirážku 100 Kč jen za to, že se jedná o sloupovitou odrůdu. Jsou tady zmínky o přirovnání chuti k Domácí švestce, ale taky příspěvek, kde kdosi nejvíce z topů chválí Toptaste. Otázkou je, jestli v té jeho degustaci byl zahrnutý i tento Topper.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 84.122 (?), 12.11.2017 18:32

Tu je stlpová slivka Topper.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika