Topking



Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?)
8.10.2014 14:39

Zdravím. Tak jsem si pořídil tuto odrůdu a nyní čtu, že má nějakou trávovou příchuť. Přemýšlím jestli se ji nemám zbavit a pořídit si radši Hanitu. Stromek mám zatím dvouletý a zatím neplodil. Co myslíte? Díky za odpověď.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.8.2014 9:40

Topking je mimořádně plodný. Zdá se že je i odolnější proti monilii, která letos řádí opravdu silně

Topking
Topking

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 9.8.2014 19:26

Topking krasna uroda na malem stromku.

Topking
Topking
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 19.8.2014 13:36

Topking je sice stále ještě o něco kyselejší, ovšem už teď se zdá, že má uvnitř dobré švestkové aroma. Zřejmě také jeden s povedenějších "topů", jak už psali i předřečníci. A zase u toho je Čačanská najbolja smiley. U Topgigantu také, ale tam i jinde to leckdy vyšlo o něco hůře.

Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.8.2014 15:39

Plody Topkingu jsou většinou ještě tvrdší a kyselé. U některých zralejších se dá opravdu "vypozorovat " jakási zvláštní, či trávová příchuť, jak to nazval bratislavský Libor. Jinak by chuť byla výrazná, říznější, opravdu dobrá. Na fotkách je k porovnání velikosti plod Topkingu (32 gramů) a mohutný Topgigant.

Topking (vlevo) Topgigant (vpravo)
Topking (vlevo) Topgigant (vpravo)
Topking (vlevo) Topgigant (vpravo)
Topking (vlevo) Topgigant (vpravo)
Topking (vlevo) Topgigant (vpravo)
Topking (vlevo) Topgigant (vpravo)
Topking
Topking
Topking
Topking
Topgigant (nahoře) Topking (dole)
Topgigant (nahoře) Topking (dole)
Topking
Topking
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 29.8.2014 17:49

Zralé plody Topkingu mají chuť navinule sladkou až sladkou, s "trávovou" příchutí, velmi dobrou. Velmi dobrou jen tehdy pokud legalizujete onu trávovou příchuť. Lépe řečeno pokud ji uznáte za vhodnou pro chuť švestek. U méně zralých, kyselejších plodů ostrost nedá oné příchuti tolik "vyniknout." Největší plody měly něco málo přes 30 gramů.

Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Topking
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 14.9.2014 18:13

Předpokládám, že s Topkingem byli všichni spokojeni. Stejně tak i Milan? Pozitivní byla vyšší sladkost. Výrazná trávová příchuť se ale zdá býti nepříjemnou až protivnou. Na druhou stranu mdlost a nesladkost současně zrajících odrůd je k této odrůdě ve velkém kontrastu. Takové Jojo, či Tophit jsou výrazné dost, ale protože již těžko zesládnou, tak je to v podstatě jedno. A moniliová hniloba jim mnoho času stejně nedopřeje, i když je předpověď na druhou polovinu září příznivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.10.2014 11:42

Ze soukromých zpráv jsem vyčetl, že Topking likvidujete, nebo přeštěpujete, takže zvláštní příchuť je pro Vás zřejmě těžko akceptovatelná. Není holt výrazná chuť jako výrazná chuť. Nic se nemá přehánět. Opadu před sklizní jsem si také všiml.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 16.67 (?), 8.10.2014 14:39

Zdravím. Tak jsem si pořídil tuto odrůdu a nyní čtu, že má nějakou trávovou příchuť. Přemýšlím jestli se ji nemám zbavit a pořídit si radši Hanitu. Stromek mám zatím dvouletý a zatím neplodil. Co myslíte? Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.29 (?), 9.10.2014 19:09

Hanita je veľmi chutná problémom u nej ale može byť odolnosť k chorobám-menšia odolnosť na moníliu plodov a len stredná odolnosť k šarke. Chutnejší ako Topking by mal byť Topstar zrejúci pribliźne v rovnakej dobe ako Topking.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.33 (?), 13.10.2014 21:52

doba zrání:  Z odrůd, které jsou ted nabízeny vůbec nevím, která je raná, střední a pozdní.

Bod číslo dva: mirabelky a špendlíky, taky jsou rané střední a pozdní.před měsícem v Bratislavské botanické zrála pozdní plody kulaté, růžové barvy, chutné. Tady v Jeseníku v tu stejnou dobu zraje velmi úrodná tmavomodré barvy, sladké jako med, nevěděl jsem jak ji nazvat, tak jsem ji nazval medová trnka. Tu chci mít na zahradě za každou cenu. Prý mám nařezat rouby asi na vánoce a správně uložit. někdo mi ji snad naroubuje.
Toptaste prý má 30% cukru, ale oproti tomuhle to je nic, tohle je mnohem sladší. Jeden pán mi jmenoval tu starou odrůdu, ale zapomněl jsem to.Trochu trpí monilií v místech kde jsou plody moc na sebe natlačeny, ale ne moc trpí.
Taky bych chtěl mít švestku, která zraje co nejpozději.
Tabulka zrání odrůd švestek by se hodila. Mám tady takové od jiných ovocí.

doba zrání
doba zrání
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika