Tophit



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?)
18.2.2019 8:04

u mna tophit sluzi dobre, z jeho kmienku je kolik pre morusu :)

vazne..nitra, teply juhozapadny svah, tophit uroda krasnych velkych plodov, chut ziadna. stromcek skoncil. podobny osud postihol aj topendplus ale kedze to je pekny stromcek tak dostal sancu na volnom priestranstve pod lesom.

obe odrody (tophit +topendplus) maju krasne velke plody a obrovsku plodnost, chutovo slabota

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.9.2016 8:37

Já tedy nevím, ale probírku jsem u slivonéí nikdy nedělal. Když je plodů příliš mnoho, bývají menší, zlomí se větve, ale chuť je obvykle dobrá, až na některé výjimky (např Wangheimova), a to hlavně při nedostatku živin.
    Tophit je pro mě propadákem už několik let. Letos by to sice díky teplu jakž takž šlo, ale nabídka jedlých odrůd je dost velká

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 15.9.2016 10:21

Proč asi, Miloši, prozatím nenecháváš plody na Jofele, Juně a Haromě? Protože je necháváš vyrůst. Tophity na wangenhaimově rodí hodně, ale jsou to stále malé stromky. To je špatně. Pak se nemůžu divit, že toho má Tophit už "plné zuby". smiley To samé je s Hanitou. Na wangenhaimově rodí hodně, ale přece jen ne tolik, jako Tophit, takže stačí vždy něco narůst. Všechno to "krmení" Tophitu má za následek jen to, že kvete a rodí stále více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.9.2016 22:46

Proč asi, Miloši, prozatím nenecháváš plody na Jofele, Juně a Haromě

Na Haromě je nechávám, na Jofele Juně, Jogantě a Azzuře ještě žádné nenarostly.
   Zkus ten Tophit hlouběji seříznout. Já jsem ho ořezal, protože ho nechci a tak ho přeroubovávám. Pod neujatými rouby vyrostly tophitové výhony sily palce a delší než já (což zas není tolikfrown)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 21.9.2016 13:40

Ano, budu se k tomu muset už konečně odhodlat. Jinak, ptáci sežrali nejen kompletně Elenu, ale nakonec i Presentu a po mojí rezignaci na jejich plašení i kyselé Tophity a Těchobuzické. Mimochodem, kdyby někdo chtěl vyzkoušet, jak správně chutnají Tophity, tak si pro ně zajeďte do Holovous, tam je prostě umí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.248 (?), 16.2.2019 15:25

Hezký den,

prosím o Váš názor. Potřebuji nahradit Tophit (monilie, chuť) nějakou pozdní slivoní. Uvažoval jsem o Eleně, kterou mám 5 let na druhé "zahradě" ---zatím plodila 2x pár plodů a z toho nejde vyvodit žádný závěr. Z popisů Eleny na zahrada.cz plyne, že monilie ji postihuje také hojně....Amers?  Děkuji Jirka Poděbrady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 16.2.2019 17:25

Jednou z nejpopulárnějších pozdních slivoní se v Německu stala údajně HARBELLA. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.241 (?), 16.2.2019 18:11
234.248: Kvalitná neskorá slivka je PRESENTA. Tá je však vhodná len do teplejších, maximálne stredných polôh, keďže dozrieva asi 10-14 dní po Domácej slivke. Ja by som na Vašom mieste uvažoval aj nad odrodou STANLEY. Je to stará klasika, nie úplne najneskoršia, nie úplne špičková v chuti, ale je to odroda ktorá je veľmi plastická, odolná, nezlyháva v širokom spektre lokalít a nie je (pod)priemerná v žiadom smere. Taký desaťbojár medzi slivkami, bez výraznejšej slabiny. Veriť starým klasikám sa niekedy vyplatí. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.248 (?), 16.2.2019 18:58

Hezký večer, 

děkuji, zapoměl jsem napsat, že pěstuji i Stanley... z pozdních Presentu, Hagantu, Topend (již krumpáč), Jofelu--zatím nerodila, Bluefree. Presenta je OK, ale stejně loni 50% plodů zničila monilia.OK je i Toptaste, ale ten u mě zraje v srpnu. Nenapadá mě co zasadit za Tophit... Elenu? Máte někdo pozitivní zkušenost z Amers?  Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.2.2019 8:49

Ano, mám. Na rozdíl od Tophitu, Eleny a Presenty u nás Amers dozrává do výborné sladké chuti, navíc plody jsou větší než Presenty a Eleny, blíží se Tophitům. Bohužel velkou část úrody likviduje moniliová hniloba. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 18.2.2019 8:04

u mna tophit sluzi dobre, z jeho kmienku je kolik pre morusu :)

vazne..nitra, teply juhozapadny svah, tophit uroda krasnych velkych plodov, chut ziadna. stromcek skoncil. podobny osud postihol aj topendplus ale kedze to je pekny stromcek tak dostal sancu na volnom priestranstve pod lesom.

obe odrody (tophit +topendplus) maju krasne velke plody a obrovsku plodnost, chutovo slabota

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika