Tophit



Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?)
30.11.2011 10:36

Dobrý den. Pincot a Silvercot mám již hodně dlouho. Co do chuti to jsou nejhorší meruňky co mám vysazeny. Jsem ale v mrazové kotlině, takže si nemohu mnoho vybírat. V letošním roce vše u nás pomrzlo. Na těchto odrůdách jsem sklidil z každé jednu bedýnku. Kdybych však o ně z jakého koliv důvodu přišel, tak už bych je neobnovil.

           S pozdravem Milan Boštička

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 29.11.2011 10:10

Z Německa pustili jiné věci, než špatnou Toptaste, ale problém je v tom, že někteří klávesoví odborníci zde hodnotí nové odrůdy aniž by je sami vlastnili, nebo aniž by jim zaplodily. Dávejte pozor, co přijde krytiky na Toptaste za dva až tři roky, kdy opravdu již ty plody budou sklízet. Toptastu se bezesporu nedá upřít vhodnost na pálení. Domnívám se, že v současné době je to nejvhodnější a nejefektivnější odrůda pro tento účel, co se týče výtěžnosti a chuti kořalky.(nehodnotím odrůdu Domácí) Jinak pro ostatní účely absolutně k ničemu. Nabízí se však otázka, zda je potřebná odrůda s tak vysokou cukernatostí, zda všechen tento cukr prokvasí, neboť kvasy (s kterými jsem se setkal) z Toptaste před odjezdem do palírny měly 8 až 9 % zbytkového cukru přičemž výtěžnost kořalky byla nadprůměrná.

           S pozdravem Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 29.11.2011 15:32

Nezlobte se pane Boštičko, že se zase ptám, ale Vy jste byl jediný, kdo měl jiný názor na francouzské meruňky Pincot a Kioto. Chtěl jsem se zeptat, jestli jste se ještě s nimi od té doby setkal. Máte nějaké nové poznatky? Jde mně o údajně nízký obsah aromatických látek v plodech. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 29.11.2011 16:32

Zdravím,

otázka byla sice na p. Boštičku, ale nedalo mi to. Pinkcot a Silvercot již několik let pozoruji v sadech, a i ve spolupráci s kolegy jsme se shodli, že je to jistě zajímavý marketingový tah, ale tyto odrůdy mají své citelné nectnosti. Patří mezi ně náchylnost k chorobám- šarka, fytoplazmy, rychlé odumírání po dosažení 2-3 významěnjších skliznní- nutná silná probírka, bujná podnož a řez, a chuťové kvality průměrné. Barevně a velikostně jsou velice pěkné, aromatem to samozřejmě na Velkopavlovickou nemá, ale ta má svoje chyby. je třeba pátrat dál:-) david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 29.11.2011 16:51

Mockrát děkuji za Vaši zajímavou zkušenost.   Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 119.49 (?), 30.11.2011 10:36

Dobrý den. Pincot a Silvercot mám již hodně dlouho. Co do chuti to jsou nejhorší meruňky co mám vysazeny. Jsem ale v mrazové kotlině, takže si nemohu mnoho vybírat. V letošním roce vše u nás pomrzlo. Na těchto odrůdách jsem sklidil z každé jednu bedýnku. Kdybych však o ně z jakého koliv důvodu přišel, tak už bych je neobnovil.

           S pozdravem Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 30.11.2011 12:28

Vážený pane Milane. To, co teď napíšu Vás zřejmě zajímat vůbec nebude, přesto mi dovolte tuto reakci mimo ovocnářskou diskusi. Když nejenom Vy píšete o nepříjemnostech s mrazovou kotlinou, vzpomínám si na naši chalupu v Železných horách, která byla také umístěna v mrazové kotlině. Samozřejmě, že pro pěstování je to problém. Na druhou stranu všechno špatné bývá i pro něco dobré. Naše chalupa byla samotou, takže když pominu časté návštěvy zlodějů, někdy i dvakrát ročně, a nového majitele hojně navštěvují také, jak jsem slyšel, tak výhodou byla naprostá čistota ovzduší. Kdykoliv v zimě si člověk tuhle čistotu vzduchu mohl vychutnat. Zde ve městě je to jen pokud fouká silnější vítr nebo když více prší. Nevím jak jste na tom Vy, ale tady v tomto období prakticky nelze vyvětrat. Takže, važte si lidé čistého vzduchu. Ještě k těm zlodějům. Jednou, když byli nejspíš vyrušeni, vzali si sebou do lesa i peřiny a asi tam přespávali. Na jejich obranu musím říci, že toho nikdy moc nezničili, jenom postupně "čistili" chalupu od věcí, které se jim líbili. Ty rozštípané dveře jsem jim už odpustil.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.9.2012 11:22

Jak jste na tom se zatracovanou odrůdou TOPHIT (Čačanská najbolja x President), Davide, Libore, pane Fialo a další? Jako každý rok i tentokrát jsou některé měkčí, ale méně vybarvené plody opět bez potřebných cukrů. Dost padají a trpí moniliovou hnilobou, což by "papírově" neměly. Uvidíme jestli se s dozráváním chuť ještě někam "pohne". Připomíná mi to trochu ten Valor, ale tam, i když jsou plody natěsnané na sobě, je moniliová hniloba minimální. Zřejmě je v plodech méně obalečů a nelákají tolik vosy, jako Tophit.

Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Tophit (6.9. 2012)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 8.9.2012 13:36

Zdravim pan Petr Tophit je aj u mna primerny sladkost slaba monilia iba na par plodoch neviem či Tophit nepreštepim na inu odrodu.Najviac sa mi pačila novinka TOPFIVE prvy krat mala par plodov ale chutovo super, zrela bola na začiatku srpna.Chutovo predbehla aj Hanitu a to je jedna z mojich oblubenich tento rok dost trpi moniliou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.9.2012 14:50

Srdečně Vás zdravím, pane Fialo. Jste asi jeden z mála, na koho laskavě neudeřil mráz 18.5., tohoto černého dne ovocnářů v roce 2012. Soudím tak podle minima příspěvků s ukázkou vlastní úrody. Musím se přiznat, že já jsem tomuto dni nevěnoval velkou pozornost. Daleko více jsem byl ve střehu pro mě osudný den 10.4., kdy mně pomrzly kvetoucí meruňky. Co se týče Tophitu, tak jsem byl před chvílí spokojen s chutí jednoho plodu, prozatím v počtu třetího. Počkáme a uvidíme. Vy jste asi z nějaké teplejší oblasti, takže máte ve zralosti předstih. Ten Topfive mi tedy unikl. Byl jsem upozorněn, že prodej stromků ho nabízel v roce 2009. Od té doby se po něm "slehla zem". Jak se někde objeví, bude po něm jistě velká poptávka. Omlouvám se, ale v tomto vlákně jsem narazil opět na pojem klávesoví zahrádkaři (příspěvek z 29.11. 2011 10:10) Myslím, že ho používal i Paľo. Jak se takový člověk pozná? Přiznám se, že bych takového pěstitele nepoznal. Původně jsem si myslel, že jde jenom o označení všech pěstitelů na zahradě cz. v zimních měsících, kdy vegetace "pauzíruje". Ale vidím, že to bylo myšleno jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 8.9.2012 15:26

Ano, termín "klávesový odborník" vznikl teprve nedávno, a myslím, že ho prvně zavedl p.Boštička.Z pravidla jim bývá označen přizpívatel, který nemá s odrudou vlastní zkušenosti, má je naštudované z odborné literatůry a vyjadřuje se k odrudě, jako by ji rozuměl.Popřípadě může mít mladý stromek odrudy, ale mu ještě nerodila, tudíš čerpá vědomosti zase z jiných zdrojů.Občas jim bývám takélaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika