Tophit



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?)
9.9.2012 10:46

Nu, 12 plodů na metr větve, to věru není mnoho. K čemu je potom dobrá deklarovaná vysoká plodnost této odrůdy?  Je možné, že v teplých polohách a letech se chuť v plné zralosti vylepší. To ale nemění nic na tom, že jiné slivoně dosahují chutných plodů i v běžných letech a bez probírky. A to je pro mě argument.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 8.9.2012 16:48

Pane Petr mraz ma obešol tento rok minuli mi zmrzli všetky slivky, merunky,broskyne to bola katastrofa byvam pod Malymi Karpatmi počasie byva nevispitatelne.Na prispevky moc času nemam lebo chodime robit po celej republike.Každy rok sa snažim kupit nejake novinky ale kopu znich aj po 3 rokoch vykopem čo sa mi nepačia.Ale tento rok je boma bolo a je všetkeho rodinka každy den zbiera 2 kbeliky švestek dava do sudka hanitu, valievku,čačansku najbolu, toptaste,duranzie pravokorenne stare aj foto tich novych proste čo padne a je sladke zatial je teho 400l a ešte bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.9.2012 17:47

Pálenku nerobím, takže to není "moje parketa". Škoda, že jste sem neumístil fotky té Valjevky. Mně se tady z každé podezřelé odrůdy vyklube nakonec Valjevka a dokonce mě pánové chtěli přesvědčit, že Valjevka je i můj oblíbený Stanley. A vůbec, mohl by jste, pane Fialo, vyfotit co se dá a umístit to sem, pokud Vám to čas dovolí.  A klidně nám můžete připomenout na fotkách i Čačanskou najbolju, myslím, že se kvůli tomu nikdo zlobit nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 8.9.2012 19:00

Zajtra to pofotim kolega si objednal zo zahraničia SUPREME PLUOT uvidim či mu to pšlu.

SUPREME PLUOT
SUPREME PLUOT
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.9.2012 20:07

Jo, jo, přesně takovouhle fotkou jsem se nechal zlákat na Dapple Dandy. Lákavé je hlavně zbarvení dužniny po rozkrojení, velikost plodů a snad i předpokládaná chuť. Ovšem nynější přeslazené Toptasty by klidně stačily.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 109.127 (?), 9.9.2012 8:19

Tophit mam pristepeny a este nerodil takze nemozem z vlastnej skusenosti..., ako "klavesovy expert" len tolko, ze u tejto odrody sa doporucuje nechat dozriet, kedze vyfarbuje este pred uplnou zrelostou + pretrhat na max. 12ks/m. Podla referencii by to mala byt kvalitna odroda spolu s Presentou, ktora nasleduje po nej. Ci je Tophit a Tophit plus ta ista odroda, to je otazne ?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 9.9.2012 10:46

Nu, 12 plodů na metr větve, to věru není mnoho. K čemu je potom dobrá deklarovaná vysoká plodnost této odrůdy?  Je možné, že v teplých polohách a letech se chuť v plné zralosti vylepší. To ale nemění nic na tom, že jiné slivoně dosahují chutných plodů i v běžných letech a bez probírky. A to je pro mě argument.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 9.9.2012 11:32

Pane Petr Valjevku som nafotil, čačansku najbolu už len čo zostalo zbytek je zjedeny plody mala 100g.

VALJEVKA
VALJEVKA
VALJEVKA
VALJEVKA
čačanska NAJBOLJA
čačanska NAJBOLJA
čačanska NAJBOLJA
čačanska NAJBOLJA
APRIMIRA červene ličko
APRIMIRA červene ličko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 9.9.2012 13:30

Pane Fialo, ty Aprimiry jsou velice pěkné. Chci se zeptat jakou mají chuť, toleranci k šarce, citlivost k monilii a jiné vlastnosti. Myslím, že bych ji i vysadil. Díky za odpověď, PaR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 9.9.2012 13:41

Aprimira ma chut sladku ale je sucha nema štavu zarodila prvy rok uvidim čo dalej.Moniliju som nemal stanesa že niektore plody troch začnu hnit ale to je zanedbatelne.Ked budete striekat proti voškam-mšice nemusite sa bat šarky, čas nam ukaže či je to ta spravna odroda do našich zahrad.Ja mam radšej štavnate odrody ako Toptaste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 11.9.2012 15:50

V jaké nadmořské výšce ji pěstujete, myslíte, že se jí bude ve 450m n.m. dařit? PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika