Topfirst, Herman - dotaz



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.222 (?)
14.9.2017 15:11

Hermana mám i s šarkou. Plodí dostatečně hojně, plody padají vesměs až zralé, některé virózou deformované jsou, ale je jich relativně málo. Problém jako u Domácí PPV není.   Naopak Čačanská raná příznaky na plodech nemá. Je větší, chutnější ale méně plodná a zraje o dost později

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 184.146 (?), 27.7.2012 15:23

Chtěl bych ještě připomenout hodnocení raných odrůd slivoní, v již zmiňovaném Zahrádkáři a to panem Tomášem Janem. Z jím zmiňovaných odrůd, Herman, Katinka, Lalomita, Opál, Tegera, Carpatin, Chrudimská a Hanita, má nejlepší hodnocení z hlediska chuti, Chrudimská a to hodnocení - chuť velmi dobrá, ale pouze v teplých polohách. Následuje Opál, chuť dobrá až velmi dobrá, Katinka slabě aromatická, jen průměrná a o nic lépe na tom nejsou ani Tegera, Lalomita a Carpatin. U Tegery použil pan Jan svoje oblíbené hodnocení, v některých letech a v teplých oblastech, více než průměrná. U Hermanu a Hanity není hodnocení chuť dobrá, velmi dobrá atd., zmiňována vůbec.

Bohatě plodící stromek odrůdy Valor, i přes množství plodů, se předminulý rok uvedl zajímavou chutí. Pan Blažek v publikaci Pěstujeme slivoně, dává Valor za příklad bohatě a časně plodící odrůdy i na podnoži myrobalán. Hodnocení jeho kvalit je v různých zdrojích velmi pozitivní, ale u některých pěstitelů se často nesetkává s úspěchem. Uvidíme, jaká bude jeho kvalita letos.

Valor (26.7. 2012)
Valor (26.7. 2012)
Valor (26.7. 2012)
Valor (26.7. 2012)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.254 (?), 9.8.2012 11:50

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jak jste spokojený se švěstkou Topfirst. Můžete mi o této něco napsat. Děkuji O. Bakeš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.236 (?), 9.8.2012 17:23

Je to hezká velká švestka, trochu tvrdší šlupka, pro mě je až moc sladká, zatím mám švestky tvrdý jak beton.

topfirst
topfirst
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.254 (?), 9.8.2012 17:28

Děkuji za odpověď. Ještě bych se zeptal, kdy dozrává a kdy je u tété konzumní zralost. Mám Katinku a chěl bych nějakou švestku před ní. Děkuji za odpověď. O. Bakeš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.7.2015 20:21

Asi je to zvláštní, ale ještě ne zcela vyzrálé plody Hermanu a Topfirstu u Miloše mně moc chutnaly. Byly na pohmat měkčí, ale ještě ne zcela vybarvené. Ta natrpkle-sladká chuť mně silně připomněla Čačanskou lepotici v tomto natrpkle sladkém stádiu zralosti. Pro mě mají takové plody svoje kouzlo a správný svěží říz. Doma jsem ochutnal již dosti měkký plod Hermanu a světe div se - moc chutný. Sladký, mírně aromatický, velmi dobrý. Ode dneška si Hermana budu předcházet. Díky záměnám a neujmutí stromků mám Hermana na třetí pokus a Topfirst taktéž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.69 (?), 4.8.2017 10:52

Ako je na tom Topfirst chuťovo v porovnaní s Katinkou? Topfirst zreje pred Katinkou alebo až po nej?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 5.8.2017 10:30

Zraje před Katinkou a chuťově se jí nevyrovná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.8.2017 22:38

Já jsem měl jiný dotaz. Ve vlákně Čačanská raná jsem se ptal, jestli by z hlediska vyšší plodnosti nebyl Topfirst perspektivní náhradou za Čačanskou ranou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.119 (?), 14.9.2017 14:55

Dobry den

V Knihe Pestujeme Slivone (Blazek Kneifl)

co sa tyka šarky(pozorovanie jednotlivych odrod pocas rokov a porovnanie co sa tyka % napadnutych stromov) Herman dopadol velmi neslavne, je dokonca podstatne horsi ako Cacanska rodna ktora je povazovana za malo odolnu.

Ake mate skusenosti po rokoch, Herman nema vela cukrov co s nim robi šarka, berie aj to malo? Trpi uroda vplyvom šarky viac padaju plody su nekvalitnejsie atd? Pripadne provnanie kto ma aj Ruth Gerstetter ci je viac odolnejsia šarke a jej prejavoch na urode.

Dakujem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.222 (?), 14.9.2017 15:11

Hermana mám i s šarkou. Plodí dostatečně hojně, plody padají vesměs až zralé, některé virózou deformované jsou, ale je jich relativně málo. Problém jako u Domácí PPV není.   Naopak Čačanská raná příznaky na plodech nemá. Je větší, chutnější ale méně plodná a zraje o dost později

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika