Těchobuzická



host - 213.119 (?)
21.2.2015 11:24

Reagoval jsem na příspěvek kde se píše, že Těchobuzická začala plodit po osmém roce, Č.Raná začíná plodit také pozdě. Dobu zrání jsem nemyslel.

Bohužel se příspěvek přiřadil na konec.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 213.119 (?), 21.2.2015 11:24

Reagoval jsem na příspěvek kde se píše, že Těchobuzická začala plodit po osmém roce, Č.Raná začíná plodit také pozdě. Dobu zrání jsem nemyslel.

Bohužel se příspěvek přiřadil na konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.2.2015 11:38

Ano, to máte pravdu. Trvá jim to déle. U Těchobuzické nebyly první plody po osmi letech, ale mnohem dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 5.9.2015 14:25

S touto původně velmi nadějnou českou odrůdou se budu loučit. A rozhodně ne kvůli tomu, že nastupuje později do plodnosti, nebo, že má renglódovou chuť, ale proto, že není schopná řádně dozrávat. Ještě v této době má stále tvrdé a kyselé plody, i když jsou již delší dobu vybarvené. Bude to zřejmě nějaký genetický defekt, když se uvádí, že by měla dozrávat v druhé polovině srpna. V minulém roce zůstala většina plodů kyselých až do konce řijna. Je to velká škoda, protože úrodnost se zvyšuje a plody netrpí moniliovou hnilobou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.9.2015 12:41

Obávám se, že za poklesem kvality a sladkosti plodů Těchobuzické se skrývá virová infekce, třebaže plody nensou typické znaky postiřžení PPV. Mechanizmus "genetického defektu" si moc neumím představit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.114 (?), 6.9.2015 20:50

U mě zatím plody tvrdší, vybarvují, úroda konečně více jak jeden plod. Dva předčasně sklizené plody byly výborné. Větší starost mi spíše dělá částečné odumírání konců některých větví (monilia? pseudomonas?).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.9.2015 15:32

Těchobuzická = budeme se loučit. Čím více plodů, tím horší chuť. Není přece normální pochutnávat si na prvních zralých plodech pozdní slivoně Anny Späth a plody mnohem ranější Těchobuzické byly stále jako šťovík. To snad uznáte, že není normální. Za vším vidět šarku, když plody ani listy příznaky nemají, nehodlám. Přesně to samé se stalo panu Boštičkovi. S přibývajícími plody přišla mizerná chuť. Proto také použil krumpáčovou léčbu. Pan Mikeš se možná raduje s prvních pár plodů odrůdy, ale stejně tak jsem se zpočátku radoval i já. Tohle by strom ještě zvládl - přivést do potřebné kvality "pět a půl plodu". Nemyslete si, že jsem z toho nadšený. Jsou to moc pěkné švestičky a strom je úrodný, takže opravdu žádnou radost z toho nemám.

Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Těchobuzická
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.9.2015 17:53

Pocity, co popisuje Petr, jsem měl loni.  Osm let jsem čekal na první úrodu a po dvou slušných snůškách Těchobuzická dozrála do chuti-nechuti, žádný cukr, žádné aroma. Dal jsem bolševikovi rok, nejvýš dva. Ale letos se Těchna ochlapila, švestičky zase pěkné - trochu zploštělé, s bříškem a příjemnou sladkou (pravda, trochu rynglovou) chutí. Takl jí dám ještě šanci. Co mi trochu vadí, plody jsou už měsíc tmavě modré, každý kdo šel kolem si utrhl a kousnul (do minulého týdne se jen zašklebil a vyplivnul)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.10.2015 11:30

Těchobuzická stále visí. Pro trpkost plodů je ptáky nepovšimnuta. Jen sporadicky se vyskytne měkčí plod s "rynglotovou" příchutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.10.2015 19:50

V tuto dobu je Těchobuzická pro manželku jasná chuťová jednička z odrůd, co jsou ještě na stromě (Tophit, Jojo, Elena, Č. rodna, Top 2000, Presenta) Je pravda, že si jí nevšímají ptáci, hmyz ani monilie. Letos ji beru na milost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.47 (?), 6.10.2015 20:13

Pro mě je Těchobuzická překvapivě letošním chuťovým vítězem mezi všemi odrůdami švestek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika