Slivoně - určení nemoci



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?)
3.7.2018 22:01

a copak to škodí na mém Toptaste? Na žádné okolní slivoni podobná poškození nejsou, vypadá to jako nějaké požery.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 1.7.2018 14:19

Odpověď máte výše, letošní suché a nadprůměrně teplé jaro bylo ideální pro všechny hmyzí škůdce a roztoče (mšice všeho druhu, hálčivce, svilušky),pilatky a obaleči švestkoví se letos mé zahradě vyhli.Teď se zděšením čtu, že nejlepší přípravek proti mšicím na peckovinách Pirimor, už nemá registraci do švesteksurprise! Pro vložení více obrázku najednou se musíte přihlásit (registrovat).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.54 (?), 1.7.2018 18:30

Dobrý den Jiří, děkuji za reakci, zatím jsem se s takovým poškozením povrchu letorostů nikde nesetkal. Mšice na listech nejsou ani puklice na výhonech. Zkusil bych odstřihnout část napadených letorostů (spodní třetina až polovina se zdá v pořádku) a postříkal bych stromek proti ostatní savé a žravé havěti, počkal na druhou mízu (konec července) jestli se to objeví znovu. Podstatně slabší napadení (ale jenom listů) jsem našel na dalších dvou stromcích zasazených loni na podzim. Asi se zaregistruji, Jsou to dobré stránky. Mějte se prima dědek Čeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 58.87 (?), 3.7.2018 20:32

Dobrý den, dnes jsem se stavil ve školce odkud kupuji stromky s několika větévkami a její šéf mě ujistil, že je to způsobeno sviluškami (i nekrózy na povrchu letorostů). Budu muset použít chemii, navzdory mladým. Na slivoně používám proti pilatce několik let s úspěchem bílé lepy. Té havěti je tam už mraky. Mějte se prima, dědek Čeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 3.7.2018 22:01

a copak to škodí na mém Toptaste? Na žádné okolní slivoni podobná poškození nejsou, vypadá to jako nějaké požery.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika