Slivoně 2017



host - 248.32 (?)
19.8.2017 20:32

Ivane, Ivane,

prečo si pořád tak naivní z účelově psaných marketingových tahů od R.Jelínka?

Jsou to nesmysly!

V loni jelen vykupoval vše co vypadalo jako švestka za cenu 6-6.50,-kč/kg

Na oko chválí vše co mají vysázené.

Všechny staneley co mají v údolí jsou napadené monilií a pomalu odchází!

Úrody jsou mizerné.

Nejlíp jim rodí lepotica, ale slivovička není nic moc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 234.102 (?), 19.8.2017 18:39

 Úrodnosť sliviek je treba prepočítať na počet stromov z každej odrody.    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.138 (?), 19.8.2017 19:29
Pán Jano, tu ide o nasledovnú záležitosť: Napísať o Gabrovskej (jednej z najkvalitnejších - nie najplodnejších - odrôd sliviek) že je podrazom na pestovateľov a je neúrodná lebo má "genetickú vadu", je bohapustý a donebavolajúci hoax. Ak tento z prsta vycucaný nezmysel niekto prejde mlčaním, je to jeho vec. Tiež je osobnou vecou každého ak sa mu to dokonca páči. Ja nikomu jeho názor neberiem, ale tiež nikto nebude mne diktovať (ani môj tunajší osobný ovčáček) čo mám alebo nemám písať. Pridám ešte jednu fotku (asi ju opäť netreba komentovať). A ešte pridávam poslednú vetu: firma ako R.Jelinek, ktorá je existenčne závislá od svojej produkcie a ekonomických výsledkov si jednoducho nemôže dovoliť pestovať odrodu, ktorá by bola nerentabilná - nemilosrdne by sa jej zbavili. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.32 (?), 19.8.2017 20:32

Ivane, Ivane,

prečo si pořád tak naivní z účelově psaných marketingových tahů od R.Jelínka?

Jsou to nesmysly!

V loni jelen vykupoval vše co vypadalo jako švestka za cenu 6-6.50,-kč/kg

Na oko chválí vše co mají vysázené.

Všechny staneley co mají v údolí jsou napadené monilií a pomalu odchází!

Úrody jsou mizerné.

Nejlíp jim rodí lepotica, ale slivovička není nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.8.2017 20:42

Nevím jak letos, ale loni se mi ty jejich stromy plné plodů docela líbily. Byli jsme tam právě v době sklizně Hanit. Já bych ty stromy na své zahradě bral.
   Co se týče jednodruhové slivovice Čačanská lepotica z výběrové řady R.J., nechápu, jak z tak chuťově (pod)průměrné pološvestky dokáže natéct tak dobrý destilát.
   Abych poopravil tvrzení I.H. Firma R.J. není existenčně závislá na úrodě z vlastní produkce, ba ani na přebytcích okolních pěstitelů. Většinu ovoce dováží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.112 (?), 20.8.2017 13:24

Co se týče jednodruhové slivovice Čačanská lepotica z výběrové řady R.J., nechápu, jak z tak chuťově (pod)průměrné pološvestky dokáže natéct tak dobrý destilát.

Taky nechápu. Podle pořekadla "Každá liška chválí svůj ocas", bych měl Lepotice chválit, ale opak je pravdou. Z destiláterského hlediska je všude jen haním...
*
Sken z whisky webu - minirecenze odrůdových R.J. Valašských slivovic:

Rafael


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.156 (?), 15.10.2017 17:11

Jsem v souvislosti s kontroverzní Lepotici narazil na vizovickeslivovici na následující:
Členové Spolku přátel Jelínkovy slivovice zvolili jako nejlepší odrůdové destiláty:

Vizovická slivovice 2015  - Stanley
Vizovická slivovice 2014 - Haganta
Vizovická slivovice 2013 - Presenta
Vizovická slivovice 2012 - Čačanská lepotica
Vizovická slivovice 2011 - Gabrovská
Vizovická slivovice 2010 - Stanley
Vizovická slivovice 2009 - Čačanská rodná - (Historicky první ročník jednoodrůdové Vizovické slivovice).

Rafael.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.10.2017 14:13

Pěkné.
Zajímalo by mě, jestli mezi jejich jednodruhovými destiláty byly i pálenky z durancií a z Domácí švestky. Při loňské exkurzi v sadech v rámci V. trnkobraní průvodce říkal, že Presenta měla v posledních letech problém s dozráním a Domácí kvůli citlivosti k šarce nepěstují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.31 (?), 16.10.2017 20:00

Myslím, že ne. Že své vlastní sady začali vysazovat až v roce 2003. Devět nám známých odrůd. (Čačanská lepotica,  Stanley, Gabrovská,  Hanita,  Presenta, Valjevka,  Toptaste,  Katinka a  Čačanská rodná).
Že před tím veškeré ovoce nakupovali.
Kdo by dnes vysazoval ve větším množství Domácí?
A durancie? Ptal jsem se na ně jednoho lihovarníka s vlastními sady z Boršic a ten tvrdil, že je zrušili hlavně z toho důvodu, cituji:
"Kvůli obtížnější sklizni a kvůli tomu, že Durancie je strom blbec. Když má na sobě nadúrodu, tak to ovoce nepustí na zem, ale klidně se celý pod tíhou rozlomí. Každá další odrůda dokáže regulovat množství, jen durancie se zlomí napůl. A blbce tady nechceme!"

Rafael.

Z webu...
Z webu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.183 (?), 17.10.2017 22:25

Pane Rafael, i blbec může být užitečný, např. na hrubou práci. U stromů by to mohlo být úplně naopak. Lepší blbec, který naplní bečky po poklop, než chytrák, který shodí všecko, aby se zbytečně neunavoval tvorbou plodů. Mi se v r. 2015 rozlomilo Jojo, začal se půlit kmen, strom bez terminálu. Na jiném se ulomila silná větev, pak jsem začal panickým tempem instalovat podpěry. Takže nejenom durancie. Dřevění blbci tohoto typu jsou na mé zahradě vítáni.  Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.104 (?), 18.10.2017 18:52

Pane Rosťo, to byl jen názor jednoho lihovarníka s vlastními sady. Za sebe můžu jen napsat, že já bych Durancie ve velkém počtu nepěstoval z důvodu jejích pozdního zrání. V té době už je zima a ve větším množství bych je neměl kde efektivně zkvašovat. Tak jsem si jich vysadil jen pár a teprve nedávno, tak vlastní zkušenosti nemám.
*
Jinak:
Jelínek - 6Oha pozemků - téměř 20 000 stromů v devíti různých odrůdách.
Pokud bych to vzal poměrově tak by těch "rizikových" Durancií bylo 2 220ks na 6,5ha.

Žufánci v Boršicích - 15 hektarů v osmi odrůdách. Taky na čtvrtkmenech takže se to dá trochu přepočítat - Durancií by tedy "mohl" mít cca 225ks.
Nezdá se Vám těch stromů na to podpírání nějak moc?

Rafael.

Švestkový sad-Žufánek
Švestkový sad-Žufánek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika